Tydzień w Blue Note

Podczas nadchodzącego tygodnia z całą pewnością warto wybrać się do Blue Note. Warto. Oto propozycjhe:22.10.2012r., poniedziałek, godz. 20.00 THE KILIMANJARO DARKJAZZ ENSEMBLE gdzie jazz styka się z elektroniką… 23.10.2012r., wtorek, godz. 20.00 IV FESTIWAL KULTURY BIAŁORUSKIEJ OSIMIRA OSIMIRA – to projekt siedmiu muzyków, których łączy idea odkrywania i kultywowania muzyki etnicznej. Z jednej strony to muzyka swiąt narodowych i jarmarków, z drugiej – brzmienia otaczającej nas przyrody. OSIMIRA to jeden z najbardziej znanych folkowych zespołów muzycznych na Białorusi, świetnie znany także na Ukrainie i w Rosji.
24.10.2012r., środa, godz. 20.00 PRZEMYSŁAW STRĄCZEK & TERIVER CHEUNG ? Tribute to Bill Evans gitarowe brzmienia z azjatycko-europejskim feelingiem złożone w hołdzie Billowi Evansowi, plus jazzowe aranżacje utworów Fryderyka Chopina i Jima Halla Wieczór wypełnią gitarowe brzmienia z azjatycko-europejskim feelingiem złożone w hołdzie Billowi Evansowi, choć obok jego kompozycji usłyszymy także utwory innych mistrzów ? Fryderyka Chopina i Jima Halla w wykonaniu Przemysława Strączka i Terivera Cheunga. Pomysł tego duetu zrodził się podczas udziału muzyków na Thailand International Jazz Conference Solo Competition 2011- gdzie zostali zakwalifikowani jako jedni z siedmiu finalistów ogólnoświatowego konkursu solowego. Później była wspólna trasa koncertowa i nagranie płyty, na której znalazła się muzyka wspomnianych powyżej – Billa Evansa, Fryderyka Chopina oraz Jima Halla. Wydawnictwo to obfituje w niezwykle przyjemne dla ucha gitarowe brzmienia z azjatycko-europejskim feelingiem.
25.10.2012r., czwartek, godz. 19.30 ELECTRIC MOTION TRIO feat. PIOTR ŻACZEK jazz z elementami groove i funky w wyk. młodziutkich, wyróżnionych na Jazz Juniors muzyków z Poznania; gość specjalny: Piotr Żaczek, basista zespołu Poluzjanci, znany też ze składów Ani Szarmach i Kayah Electric Motion Trio to zespół złożony z trójki młodych poznaniaków, tegorocznych absolwentów muzycznej szkoły średniej. Ich twórczość charakteryzuje się wpływami wielu nurtów od modern jazzu poprzez fusion, funk, aż po muzykę elektroniczną i hip-hop. Brzmienie tria to połączenie perkusji, elektrycznego piana i gitary elektrycznej z brzmieniami syntetycznymi. Gościnnie z młodymi muzykami zagra basista Piotr Żaczek (Kayah, Poluzjanci, Ania Szarmach). Repertuar koncertu będzie obejmował utwory instrumentalne autorstwa EMT i Piotra Żaczka oraz utwory wokalne (gościnnie Paula Krauze).
26.10.2012r., piątek, godz. 20.00 ANNA NOVA PROJECT ? ?eMIGRACJA? muzyczny projekt z pogranicza nu-jazzu i trip-hopu z dodatkiem pulsująco-elektrycznych beatów wyśpiewany przez artystkę o niebanalnym, zmysłowym głosie autorskie kompozycje Anny Nova z tekstami Elżbiety Madreiter opowiadające historie współczesnych emigrantek z wydanej właśnie płyty 'eMIGRACJA” 27.10.2012r., sobota, godz. 19.00 Finał 4 Festiwalu Kultur Regionów Europy ANTICHE FERROVIE CALABRO LUCANE oraz impreza bretońska FEST NOZ z zespołem Spontus Antiche Ferrovie Calabro Lucane, grupa prowadzona przez cenionego etnomuzykologa Ettore Castagna będącego siłą napędową wielu projektów z południa Włoch, powstała w 2009 roku. Jak sugeruje nazwa zespołu, jego muzyka zabierze nas w podróż starą kalabryjsko – lukańską linią kolejową z dala od miejskiego zgiełku, interpretując pełną energii muzykę przodków. Po koncercie, ok. godz. 21.00 zapraszamy na imprezę bretońską Fest Noz, której animatorem będzie znana doskonale wszytskim miłośnikom sceny bretońskiej formacja Spontus. Grupa niezwykle zgrabnie łączy muzyczne tradycyjne bretońskie z nowoczesnym brzmieniem
28.10.2012r., niedziela, godz. 20.00 IV edycja festiwalu Dni Kultury Niezaleznej Białorusi PAKRAVA ROCKERJOKER oraz DYZMATRONIK prezentacja współczesnej kultury białoruskiej funkcjonującej często poza oficjalnym ‚obiegiem? na scenie Blue Note – ‚alko-boogie? oraz miejski folklor i wiejskie electro niczym z labolatorium Miczurina

x

Zobasz także

ICH CZWORO Gabrieli Zapolskiej

26 maja w Teatrze Wielkim podwójna dawka spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Jerzego Stuhra. Na ...