Twoje dziecko kocha tańczyć”

W sobotę, 18 kwietnia w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca odbędzie się egzamin dla wszystkich dzieci kochających taniec, wykazujących wyjątkowe predyspozycje fizyczne, chcących zdobyć zawód tancerza. Ta szkoła to miejsce dla ludzi z pasją i lubiących podejmować wyzwania.Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Poznaniu to jedyna tego typu szkoła działająca w Wielkopolsce zarejestrowana w ewidencji niepublicznych szkół artystycznych, prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – Nasz szkoła umożliwia wszechstronny rozwój artystyczny niezbędny do wykonywania zawodu tancerza. Przedmioty zostały tak dobrane, by uczniowie mogli się rozwijać nie tylko w dziedzinie tańca, ale też szeroko rozumianej sztuki ? mówi Anna Niedźwiedź, założycielka Szkoły. W Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca nauka odbywa się w trybie popołudniowym. Dzieci dzięki temu mogą zdobyć zawód artysty baletu, jednocześnie nie rezygnując z wykształcenia ogólnego, które pobierają w szkole wybranej przez rodziców. Nauka w szkole trwa 9 lat dla uczniów przyjmowanych od podstawowego poziomu nauczania, najpóźniej do 10 roku życia. Natomiast dla dzieci po innych szkołach baletowych oraz przygotowaniu gimnastyczno-baletowym może trwać 6 lat. Uczniowie biorą udział w premierach spektakli przygotowywanych przez Szkołę Anny Niedźwiedź, Szkołę Artystyczno-Akrobatyczną i Niepubliczną Szkołę Sztuki Tańca. Spektakle odbywają się na scenach Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Poznaniu. Dzieci zdobywają nie tylko umiejętności taneczne, ale także obycie ze scenę, umiejętności pracy w grupie i w stresie przed premierą. – Dla nas pedagogów powodem do dumy jest to, że nasi uczniowie zdobywają nie tylko zawód, rozwijają swój talenty, ale przede wszystkim wiążą się ze szkołą, chcą do niej chodzić, nawiązują tutaj przyjaźnie i nawet po latach mamy z nimi kontakt ? dodaje Anna Niedźwiedź. Podczas sobotniego egzaminu wstępnego, który rozpocznie się o godz. 9.00 w gmachu Szkoły ul. R. Strzałkowskiego 5/7, komisja oceniać będzie predyspozycje fizyczne m.in.: gibkość, budowę ciała, rozciągnięcie, skoczność. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabaletowa.poznan.pl.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...