Teyowski Tulipan

Zapraszam na kolejne środowe spotkanie w GNIEZDZIE PTAKA czyli Tulipanie przy pl.Wielkopolskim 2.Tym razem na wycieczkę w czasie zabierze nas Aleksander Olo Gołebiowski,jeden z filarów Kabaretu TEY PRL był tak opisany,jak powinien wyglądać,a nie tak jak wyglądał naprawdę.Żaden z programów TEYa i TEATRu nie rozgrywał się w nieokreśloności – każdy sygnalizował wyraznie charakterystyczne cechy miejsca i czasu.Te programy stanowiły swoiste studium-opisu,niekiedy kontemplacji,a nie odrzucało polityki.
Aleksander Olo Gołębiowski jako jedyny z zakontraktowanych aktorów „wytrzymał” z Laskowikiem w kabaretach KLOPS,TEY,TEYATR najdłużej:od roku 1970 do 1982.Od pewnego czasu przedstawia w formie kompilacji program,na który składają się najważniejsze i najśmieszniejsze sceny z programów TEYa. Przekona nas,że TEY nie zaistniał na ugorze,który trzeba było nawozić,jak radził działaczom kulturalnym Stanisław Jerzy Lic.
Na program kabaretowy Recital Aleksandra Ola Gołębiowskiego i promocje książki Spojrzenia nie tylko na TEYa, w którym poznamy historię,piosenki i anegdoty kabaretu zapraszam w najbliższa środę 2 pazdziernika o godz.18.00 w GNIEZDZIE PTAKA czyli Tulipanie-Plac Wielkopolski 2.
Z poZDROWIEniami, Krzysztof Wodniczak, prezes PTAAAKa

x

Zobasz także

ICH CZWORO Gabrieli Zapolskiej

26 maja w Teatrze Wielkim podwójna dawka spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Jerzego Stuhra. Na ...