Targi Książki i Edukacji

Od 1 do 3 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się XXIII Targi Edukacyjne oraz Poznańskie Targi Książki. Towarzyszyć im będą Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Poznańskie Targi Książki to okazja do spotkania z autorami, ilustratorami i wydawcami
Poznańskie Targi Książki to okazja do spotkania z autorami, ilustratorami i wydawcami

W tegorocznych Targach Edukacyjnych weźmie udział ponad 170 szkół podstawowych, ponadpodstawowych, uczelni wyższych oraz innych instytucji dydaktycznych. Hasło tej edycji to „Kierunek: bezpieczeństwo”. Organizatorzy skupiają się m.in. na metodach przeciwdziałania stresowi, agresji i przemocy.

Na maturzystów będzie czekać szeroka oferta edukacyjna 35 szkół policealnych i wyższych z Polski i zagranicy. Wśród polskich wystawców zaprezentują się niemal wszystkie szkoły wyższe z Poznania oraz Szkoła Główna Handlowa, Wojskowa Akademia Techniczna czy Politechnika Wrocławska. Na tegorocznych targach pojawią się też uczelnie zagraniczne m.in. z Danii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Luksemburga.

Okazją do przyjrzenia się ofercie kształcenia zawodowego będzie Aleja Zawodowców, w której odbędą się pokazy umiejętności uczniów szkół zawodowych: samochodowych, gastronomicznych czy elektrycznych. Na stoiskach wsparcia rzemiosła przez trzy dni będą pracować doradcy zawodowi.

Na MTP będzie też można dowiedzieć się jak zbudować nawyk systematycznej nauki i jak wygrać z lenistwem. Wykłady na ten temat przygotował Michał Michalski – trener skuteczności osobistej. Prelekcje odbęda się w sobotę i niedzielę pomiędzy pawilonami 8 i 8a.

Tradycyjnie Targom Edukacyjnym towarzyszy bogaty program konferencji skierowany do nauczycieli oraz dyrektorów szkół. Od 28 lutego do 1 marca w Centrum Kongresowym MTP odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Oświatowy organizowany przez poznański Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Kongres pod hasłem „Bezpieczna przystań w wielokulturowej szkole” poruszy kwestie dotyczące m.in. szeroko pojętego bezpieczeństwa w związku ze wzrostem migracji, bezpieczeństwa w sieci oraz działalności szkół w świetle RODO. Więcej na http://kongres.odnpoznan.pl/ i https://www.odnpoznan.pl/sub,pl,xxiii-targi-edukacyjne.html.

Kolejna edycja „Pegazika” oraz Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej to dziesiątki wystawców, u których będzie można obejrzeć i kupić prestiżowe publikacje dydaktyczne, specjalistyczne, popularnonaukowe, literaturę dla dzieci oraz rodziców.

„Pegazik” to także ważne miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy. W tym roku jednym z ważniejszych wydarzeń jest spotkanie autorskie z sir Johnem Dermontem Turningiem, członkiem fundacji i muzeum Bletchley Park. Autor opowie o swojej najnowszej książce „X, Y, Z. Prawdziwa historia złamania szyfru Enigmy”.

Targi książki w Poznaniu odwiedzą również największe sławy polskiej literatury i wybitni ilustratorzy. Tradycyjnie organizowane będą wystawy „Mistrz Ilustracji” oraz Salon Ilustratorów, na których pokazywane są prace młodych i doświadczonych artystów plastyków.

Przez cały czas trwania Poznańskich Targów Książki otwarta będzie specjalna przestrzeń dla dzieci w wieku od 0 do 4 lat i ich opiekunów. W NajNaj Strefie przewidziane są liczne zabawy oraz spektakle, m.in. ” Rozśpiewana wiosna – wielkopolskie zwyczaje wiosenne”.

Program targów: https://www.targiksiazki.pl/pl/
Podczas XXIII Targów Edukacyjnych na maturzystów czekać będzie szeroka oferta szkół wyższych Poznańskie Targi Książki to okazja do spotkania z autorami, ilustratorami i wydawcami Podczas XXIII Targów Edukacyjnych na maturzystów czekać będzie szeroka oferta szkół wyższych.

x

Zobasz także

Muzyka Na Piętrze

Oto playlista z artystkami i artystami, którzy zagrają w ramach cyklu w Scenie na Piętrze: ...