Sztuka na Kutrzeby

Nie tylko w teatrze można spotkać się ze wspaniałą „żywą” sztuką, przekonać o tym można się w Auli Artis, Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu. Od października ubiegłego roku Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa powiększyła się i nie chodzi tu tylko o połączenie uczelni ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej ale również o sam budynek.

Na terenie uczelni znajduje się teraz nowoczesna Aula Artis, gdzie zaproszeni goście (m.in. tacy jak: Janusz Palikot, Leszek Miller czy Krystyna Janda) prowadzą wykłady.

Można tam też spotkać sztukę w jej najczystszej postaci. Władze uczelni udostępniają aulę teatrom, do przedstawiania spektakli. 14 stycznia 2011 r. obejrzeć tam można było widowisko prezentowane przez Polski Teatr Tańca pt. Chopis fresh fruits w choreografii Andrzeja Adamczaka. Inscenizacja była inspiracją zdjęć Shoichi Aoki, japońskiego fotografa, którego dzieła przedstawiają modę uliczną metropolii świata. Występ był częścią jubileuszu 40lecia pracy w zawodzie tancerki Marioli Hendrykowskiej. Kolejnego dnia teatr ten zaprezentował spektakl pt. Alexanderplatz. Jest to najbardziej doceniony spektakl tańca współczesnego ostatnich lat. Występ również był częścią jubileuszu tym razem 60lecia pracy związanej z Teatrem Tańca Krystyny Kostrzemskiej. O tym poKULTURE.pl informowało Państwa.

Oprócz występów grup tanecznych Polskiego Teatru Tańca, w budynku WSNHiD przy ul. Kutrzeby w Poznaniu spotkać można wielu wspaniałych aktorów z innych teatrów z całej Polski, jak też komików ze znanych kabaretów. Ci ostatni rozbawiali publiczność 24 stycznia w czasie Poznańskiego Wieczoru Kabaretowego, który odbył się w Auli Artis.

Kolejną inscenizacją, która zapewne przyciągnie tłumy widzów będzie spektakl Grube ryby Teatru Polonia w reżyserii Krystyny Jandy. Na scenie będzie można podziwiać takie sławy jak Artur Barciś czy Cezary Żak. Odbędzie się to już 14 lutego 2011, a przecież może być to pomysł na oryginalne Walentynki.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...