Szsczęśliwe dni

Dzisiaj, 29 października 2010 w Teatrze Nowym, a dokładniej na jego Nowej Scenie, będzie miała miejsce premiera spektaklu Samuela Becketta.

?Szczęśliwe dni? to sztuka dwupostaciwa. Występują w niej Kobieta i Mężczyzna – Winnie i Willie, którzy z codziennym mozołem oswajają śmierć. Jak wszyscy przed nimi i po nich przegrają, ale ich kres, dzięki miłości i wzajemnemu oddaniu, okaże się wyzwoleniem i jeszcze jednym, kolejnym, ostatecznym dniem szczęśliwym. Dla widzów ich historia staje się również lekcją jak wiele znaczy poczucie humoru, z którym człowiek żyje na co dzień.

W Teatrze Nowym

Premiera ?Szczęśliwych dni? jest pierwszym owocem właśnie rozpoczętej współpracy Nowego z cypryjskim Theatrikos Organismos Kyprou. Janusz Wiśniewski, dyrektor Teatru, pisze: ?Szczęśliwe dni od czasu swego powstania, w 1961 roku, są wyzwaniem dla najznakomitszych aktorek. Wstrząsający tekst! Partytura dla aktorskiego popisu! Niecierpliwie czekam na Winnie naszej cudownej, niesamowitej Antosi Choroszy i na Williego Mariusza Puchalskiego?.

Informacje dodatkowe:
Przekład: Antoni Libera
Reżyseria: Lei Maleni
Scenografia: Melity Cout
Muzyka: Demetris Zavros
Obsada: Antonia Choroszy (Winnie) i Mariusz Puchalski (Willie)

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...