Spektakl na EURO 2012

Choć początek turnieju to 8 czerwca, poznański Teatr Muzyczny, który znajduje się na ul. Niezłomnych 1e (tel. 61 852 17 86) już w maju (dokładnie w poniedziałek 7 maja 2012 o godz. 18.00 i 21.00) proponuje pierwsze futbolowe przeżycia. Pierwszy polski piłkarski spektakl muzyczny pt. ?Ławka rezerwowych? jest dziełem Teatru ?Syrena? z Warszawy.
Jako że piłka nożna to najpopularniejszy sport świata, a liczba jej fanów bije na głowę liczbę obywateli Chin, musiała znaleźć się również na scenie teatralnej. Poznańska premiera ?Ławki rezerwowych? wydarzy się, jak już wiemy, w maju, jednak ta faktyczna miała miejsce 30 grudnia 2011 w Warszawie. PZPN objął go nawet swoim honorowym patronatem. Po premierze, już w tym roku, spektakl zaczął objeżdżać całą Polskę ? zaczęła się bowiem OGóLNOPOLSKA TRASA 2012. Widziano go już w: Gdańsku, Białymstoku, Bydgoszczy, Chorzowie, Elblągu, Jeleniej Górze, Krakowie, Lublinie i Łodzi. Teraz trafi do Poznania, jednego z miast gospodarzy EURO 2012.

– Publiczność będzie miała okazję poznania najlepszych z najlepszych, wybranych z setek, wybitnych i niestrudzonych wojowników o honor polskiej piłki, zawodników reprezentacji biało-czerwonych. Całość została wzbogacona nowymi aranżacjami znakomitych przebojów Andrzeja Zauchy ? mówi Marcin Kołaczkowski, scenarzysta i reżyser spektaklu.

Historia:

W przedstawiony m. in. jest sprawozdawca – są to przecież ludzie, bez których nie mógłby tak naprawdę obejść się świat piłki nożnej. Piłkarzy kadry widzimy w spektaklu poza boiskiem i mamy tu: kapitalnego wręcz bramkarza panicznie bojącego się terrorystów i mającego po prostu na ich punkcie obsesję oraz grzejącą wciąż ławkę rezerwowych, mającą wybujałe mniemanie o sobie, gwiazdę ligi francuskiej. Mamy też obrońcę-tarana, który wciąż wylatuje z boiska z czerwonymi kartkami i gra tak naprawdę dla Jana Pawła II oraz najbardziej zmotywowanego nowicjusza, który naiwnie wierzy w sukces, a z każdym problemem – nawet tym najmniejszym ? biegnie do mamy.

Informacje:

Choreografia – Paulina Andrzejewska;
Kierownictwo muzyczne – Andrzej Perkman;
Orzygotowanie wokalne – Piotr Hajduk;
Scenariusz ? Michał Walczak i Marcin Kołaczkowski;
Reżyseria – Marcin Kołaczkowski;
Produkcja ? Sztukoteka;
Występują: Mateusz Damięcki, Lesław Żurek, Jacek Lenartowicz, Michał Piela, Maciej Makowski, Zbyszek Fil i inni.

Bilety:

100 zł.

x

Zobasz także

ICH CZWORO Gabrieli Zapolskiej

26 maja w Teatrze Wielkim podwójna dawka spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Jerzego Stuhra. Na ...