Sonda Głosu

Które kino w Poznaniu jest najlepsze? Które poznaniacy lubią i kochają najbardziej? Może jest to jedno z Multikin, Cinema City, a może jeszcze któreś mniejsze z nich: Rialto, Muza, Malta czy Apollo? Poznański ?Głos Wielkopolski? zdecydowal się przeprowadzić ankietę z pytaniem podstawowym: które kino w Poznaniu lubicie najbardziej?

Jeśli ktoś uważa, że dobry film smakuje w każdych warunkach tak samo, jest w błędzie. Wystarczy hipotetycznie pomyśleć o seansie ?Avatara? w maleńkiej ?Muzie”, albo też jednego z filmów Ingmara Bergmana w wielkiej sali ?Cinema City Kinepolis”. Są filmy, które po prostu trzeba zobaczyć na największym ekranie w mieście, ale obok nich do repertuaru przemykają się pozycje wprost stworzone do seansu w obiekcie studyjnym, czyli kameralnym i jednosalowym. ?Głos Wielkopolski? i w jego imieniu Jacek Sobczyński, który sprawą się zajął, nie dzielił kin na multipleksy i studyjne.

Dwa tygodnie trwał plebiscyt i wygrała ?Muza” (niemal połowa czytelników zagłosowała na nią, a wszystkie poznańskie multipleksy razem wzięte zebrały jedynie 10% głosów). Pprowadziła ona od początku – już pierwszego dnia uzyskało gigantyczną przewagę nad resztą rywali – zdobyła w sumie 46-procent głosów. Drugie było Charlie Monroe Kino Malta.

„Muza” otrzyma od redakcji honorowy dyplom dla ulubionego kina poznaniaków.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...