Salon w różach Frascati

W czwartek, 14 października, o godz. 19.00 w dolnej sali kawiarni Republika Róż przy pl. Kolegiackim 2 odbędzie się spotkanie z nominowaną do nagrody Nike, Ewą Kuryluk. Wstęp wolny.

Ilość miejsc jednak jest ograniczona. Kawiarnia nie należy przecież do największych i nie da się jej powiększyć, ani nadmuchać. Na spotkanie z cyklu Salon w Różach tradycyjnie zapraszają fundacja Barak Kultury i sama Republika Róż.

Ewą Kuryluk
w tym roku była nominowana do Nike za książkę ?Frascati?,. Książka ta ukazuje historię odkrywania chronionych przez rodzinę tajemnic, mierzenia się z traumą Holokaustu. Powieść dotyka trudnych społecznych kwestii pozostając jednocześnie wzruszającym wyznaniem wiary w życie. Autorka w swoich powieściach coraz bardziej otwarcie wykorzystuje motywy autobiograficzne pokazując, że siłą sztuki jest nie tylko wyobraźnia, ale i osobiste doświadczenie, które zdobywa będąc na co dzień prawdziwie wszechstronną postacią- jest powieściopisarką, historyczką sztuki, a także twórczynią kompozycji artystycznych powstających z kawałków bawełny lub jedwabiu.

Spotkanie z panią Ewą będzie drugim już w tym sezonie spotkaniem z cyklu Salon w Różach. Poprowadzi je kulturoznawca Maciej Kijko.

Uwaga:
Zapowiadamy też kolejną odsłonę cyklu Salon w Różach ? 26 października poświęcona będzie Wielkopolskiemu Słownikowi Pisarek.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...