przybysze / krzysztof wodiczko

Estrada Poznańska oraz Galeria Miejska Arsenał zapraszają do wzięcia udziału w projekcie Krzysztofa Wodiczko – jednego z najbardziej znanych na świecie polskich artystów. W maju 2019 zrealizuje w Poznaniu działanie w przestrzeni publicznej.

Do udziału w projekcie zapraszamy cudzoziemców i cudzoziemki mieszkających w Poznaniu, którzy anonimowo chcieliby podzielić się swoimi przeżyciami i przemyśleniami dotyczącymi życia w Poznaniu. Planowany na maj 2019 w Poznaniu projekt artystyczny wykorzysta do komunikacji międzykulturowej specjalnie przystosowane do tej roli urządzenie, którego zadaniem będzie ułatwienie zabrania głosu w przestrzeni publicznej tym, którzy głosu takiego nie mają. Bohaterami tego projektu będą ci, którzy przybyli do naszego miasta z innych krajów, którzy reprezentują odmienne tradycje kulturowe, którzy mogliby przy pomocy artysty przekazać swoje doświadczenia.

Spotkanie z artystą dla zainteresowanych udziałem w projekcie odbędzie się w poniedziałek, 6 maja, o godz. 17.00 w Galerii Miejskiej Arsenał.

Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w działaniu napisz na adres: j.stankiewicz@estrada.poznan.pl

x

Zobasz także

„Mowa ptaków”

”MOWA PTAKÓW” to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. W filmie zobaczymy ...