Poznań się promuje

Spotkanie promocyjne wokół książki ?W stronę miasta kreatywnego. Sztuka Poznania 1986-2011?, która przedstawia światek artystyczny Poznania ostatniego ćwierćwiecza, odbędzie się w środę, 18 stycznia 2012, o godz. 18.00 w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał na Starym Rynku 6 (tel. 61 852 95 01 lub 02). W spotkaniu wezmą udział redaktorzy książki wraz z gośćmi. Wstęp wolny.

Redaktorami książki są m.in.: Wojciech Makowiecki, Grzegorz Dziamski, Magdalena Moskalewicz. Zaproszeni goście natomiast to: Jolanta Dąbkowska, Piotr Bernatowicz i Ryszard K. Przybylski.

?W stronę miasta kreatywnego. Sztuka Poznania 1986-2011?

Książka ukazuje życie artystyczne Poznania ostatnich dwudziestu pięciu lat w jego dynamicznym i różnorodnym charakterze , a oznaką jest tu ruch, przemiany, przenikanie postaw, poszukiwanie nowych strategii artystycznych i rodzenie się nowych inicjatyw. Coraz ważniejszym elementem innego ?życia” sztuk wizualnych staje się miasto jako demokratyczna przestrzeń artystycznych manifestacji i jego mieszkańcy jako współuczestnicy, ale także współkreatorzy wydarzeń.

Stąd właśnie próba pokazania sztuki Poznania w kontekście miasta, jej obecności widzianej przez instytucje kultury, fundacje, kolekcje – także przez aktywność środowiska przejawiającą się w inicjatywach galerii, pism artystycznych, stowarzyszeń i uczelni, ale również różnych nieformalnych grup realizowanych w przestrzeniach alternatywnych.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...