Poznań Fair Jam

Już 2 listopada rusza Poznań Fair Jam ? weekendowe warsztaty poświęcone tematyce zrównoważonego rozwoju. To lokalna edycja projektu Global Sustainability Jam ? imprezy odbywającej się już po raz drugi na świecie, a po raz pierwszy w Polsce. ?
W dniach 2-4 listopada w prawie 60 miastach na całym świecie powstaną projekty innowacyjnych usług, produktów oraz inicjatyw, związanych z ideą zrównoważonego rozwoju. Organizatorem i pomysłodawcą poznańskiej wersji wydarzenia jest dr Marcin Chłodnicki, adiunkt w Katedrze Badań Rynku i Usług Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania.
Poznań Fair Jam potrwa 48 godzin, podczas których zespoły będą eksperymentować, rozwiązywać problemy oraz rywalizować ze sobą, aby w rezultacie stworzyć coś nowego i wyjątkowego. Temat przewodni naszych działań poznamy dopiero w piątek, razem z setkami innych uczestników na całym świecie. v Global Sustainability Jam to impreza niekomercyjna, oparta na pracy wolontariuszy, o asięgu globalnym. Podstawową wartością eventu jest zgodna współpraca ludzi z całego świata, zjednoczonych wokół jednej idei. Do Poznania zapraszono m.in. projektantów, menedżerów, dziennikarzy, muzyków, programistów, informatyków, architektów, inżynierów, naukowców, pisarzy, lekarzy i innych, chętnych do współpracy, nauki i zabawy.
Podczas pierwszej edycji, w październiku 2011 roku, do zabawy przyłączyło się ponad 800 osób z całego świata.
Poznań Fair Jam odbędzie się w przestrzeni coworkingowej Mostowa 11 w Poznaniu. Pomoc w organizacji i swoje miejsce pracy zapewnia agencja Commercial Communications. Poznań Fair Jam 2-4 listopada 2012 Ul. Mostowa 11 http://jams.poznan.pl http://www.facebook.com/PoznanJams

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...