Pory życia Wacława Twarowskiego

W poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał, która mieści się na Starym Rynku 6 (tel. 61 852 95 01 lub 02) w dniach 26 lipca ? 14 sierpnia 2011 odbywać się będzie wystawa prezentująca malarstwo profesora Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, Wacława Twarowskiego. Towarzyszyć jej będzie książka poświęcona artyście i nauczycielowi. Wernisaż dzisiaj, we wtorek 26 lipca 2011, o godz. 18.00.

Wacław Twarowski (1921 ? 1995) to osoba niezwykle barwna i wyrazista. Ona nadal jest żywa we wspomnieniach przyjaciół, byłych studentów i osób związanych z uczelnią. Pozostał w pamięci jako człowiek o wyjątkowym poczuciu humoru i niezwykłej erudycji. Nietuzinkowa jest też biografia artysty. Studiował w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie, Technical Institute w Londynie, Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu oraz na wydziale Architektury Szkoły Inżynierskiej w Poznaniu. Podczas II wojny światowej walczył w Powstaniu Warszawskim, był tez w Armii Andersa.

Kurator:
Henryk Starikiewicz

Wystawie towarzyszy książka, zawierająca wspomnienia i anegdoty przyjaciół o Wacławie Twarowskim oraz wybór reprodukcji obrazów.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...