Podwójna wystawa książkowa

W czwartek, 10 marca 2011 w Holu Parterowym CK Zamku otwarta zostanie, odbywająca się w ramach Poznańskich Spotkań Targowych, wystawa ?Salon Ilustratorów? i wystawa pokonkursowa 2. edycji konkursu ?Książka dobrze zaprojektowana ? zacznijmy od dzieci?. Ekspozycja prezentowana będzie do 27 marca. Wstęp wolny.

Wystawa odbywa się w ramach 10. Poznańskich Spotkań Targowych ? ?Książka dla dzieci i młodzieży? (które odbędą się na terenie MTP w dniach od 4 do 6 marca 2011).

Mimo iż ilustracje w książkach dla dzieci traktowane są często jako ozdobniki i dość pobłażliwie, odgrywają w nich równoważną rolę. Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej. W tym roku pokazane zostanie 199 ilustracji 44 autorów.

Z kolei konkurs ?Książka dobrze zaprojektowana ? zacznijmy od dzieci? jest międzynarodowy i przeznaczony dla studentów i młodych projektantów ? absolwentów szkół artystycznych i projektowych w Polsce i za granicą. Przedmiotem jest dobrze zilustrowana i zaprojektowana książka dla dzieci. Wystawy pokonkursowe są okazją do przyjrzenia się tendencjom w nauczaniu projektowania książek dla dzieci na polskich i zagranicznych uczelniach artystycznych i projektowych, a także dziełom młodych twórców, którzy być może wkrótce będą kształtować wizerunek współczesnej, dobrej książki dla dzieci.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...