Piękno zaklęte w lodzie

Choć festiwal już się zakończył na Starym Rynku nadal przebywają tłumy widzów, którzy podziwiają dzieła jakie powstawały tu przez cały weekend. Osoby, które chcą podziwiać rzeźby muszą bardzo się spieszyć. Deszcz i dodatnie temperatury nie sprzyjają lodowym konstrukcjom.

W konkursie głównym najlepsi okazali się Słowacy. Drugie miejsce na podium należało do rzeźbiarzy z Serbii a na trzecim znaleźli się Hiszpanie. Galerię niezwykłych rzeź można podziwiać na portalu epoznan.pl skad pochodzi i nasza ilustracja

Festiwal rzeźby lodowej już po raz 13. zagościł w Poznaniu. STIHL POZnan Ice Festival 2018 zaplanowano na 8 i 9 grudnia. Impreza będzie rozgrywana w sąsiedztwie jarmarku bożonarodzeniowego, a do walki staną zawodnicy z całego świata.

Festiwal rozpocznie się w sobotę o godzinie 10. Najpierw uczestnicy zmierzą się w „Speed Carvingu”.- To najbardziej widowiskowa konkurencja festiwalu. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mają kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru. Każdy w identycznej bryle lodu. Najwierniej odtworzony wzór wygrywa – zapowiadają organizatorzy.

Wręczenie nagród zaplanowano około godziny 17.

Z kolei w niedzielę odbędzie się konkurs główny, podczas którego uczestnicy będą mogli popuścić wodze fantazji i stworzyć dowolnie wymyśloną rzeźbę. Będą mieć na to kilka godzin. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 18:00, a 30 minut później powinien rozpocząć się pokaz laserowo-multimedialny.

O tym jak długo rzeźby pozostaną na Starym Rynku zadecyduje natura. W razie mroźnej zimy powinny pozostać tam aż do wiosennych roztopów.

Tegoroczną nowością będzie przygotowane przez sponsora imprezy „miasteczko lodowe”, zajmujące ok. 100 metrów kwadratowych.

x

Zobasz także

Kulturalny Stary Rynek

W dniach 29.06 – 15.09.2019 Estrada Poznańska zaprasza na Stary Rynek w Poznaniu Będzie to ...