Oferta Blue Note

Oto koncerty na których każdy, kto kocha muzykę powinien być.13.10.2012r., sobota, godz. 20.00 DOROTA MIŚKIEWICZ promocja wydanej wiosną płyty 'Ale’- słodko-gorzkie, pełen wdzięku i pogody ducha piosenki, w których jazz otulony został delikatną elektroniką i wysłany w przeszłość, do krainy retro, gdzie słowo diwa nie znaczyło jeszcze ?kapryśna gwiazda?, ale ?osobowość? i kiedy to o najważniejszych sprawach można było śpiewać w niebanalny, lekki sposób DOROTA MIŚKIEWICZ muzykę na 'wdrukowaną w geny’. Ojciec – Henryk Miśkiewicz to znany saksofonista jazzowy, brat Michał jest perkusistą w kwartecie Tomasza Stańki. Dorota rozpoczęła swoją muzyczną drogę jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata swojej obecności na scenie jest niezliczona. Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Zakotwiczona w jazzie, wypływała jednak na szerokie wody eksperymentów ? zarówno na te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Współpracowała z Cesarią Evorą, Anną Maria Jopek, Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym.
15.10.2012r., poniedziałek, godz. 20.00 CLOSTERKELLER ? Abrakadabra Gothic Tour charyzmatyczna Anja Ortodox, pełne wyrazu teksty i mocne, rockowe brzmienie Closterkeller wyrusza w coroczną, jesienną trasę pod szyldem Abracadabra Gothic Tour (to już siódma jej edycja!). Takiej trasy jednak jeszcze nie było! W przededniu swego 25-lecia, zespół po raz pierwszy zdecydował się na ukłon w stronę publiczności, oferując jej koncerty będące kompilacją wszystkich największych przebojów grupy, począwszy od pierwszych ‚jaskółek?z płyt ?Purple“ i ?Blue“, przez okupujące listy przebojów hity z płyt ?Violet“, ?Scarlett“, ?Cyan“ i ?Graphite“, przez mroczną ?Nero“ i złote ?Aurum“ – aż po najświeższe utwory z wydanej rok temu płyty ?Bordeaux“. 16.10.2012r., wtorek, godz. 19.30 XXVI KLUSKA ? KLUbowe Spotkania KAbaretowe Całkowicie improwizowane skecze i piosenki kabaretowe w wykonaniu Grupy Impro ZRóBMY TO! W skład grupy wchodzą: Dorota Godlewska (kabaret Małże), Agnieszka Foryś, Marta Ratajczak, Jędrzej Godlewski (kabaret Małże), Piotr „BigBeat” Rychter oraz Marcin „Morus” Jakóbczyk.
17.10.2012r., środa, godz. 20.00 SEAN NOONAN’S BREWED BY NOON with ALEX MARCELO NEW YORK PUNK JAZZ (USA) multikulturowy jazz prosto z Nowego Yorku ? kolebki eklektycznych poszukiwań i postmodernistycznych eksperymentów muzycznych a na scenie, obok dobrze znanego poznańskiej publiczności Seana Noonana, Alex Marcelo ? znany ze współpracy z gwiazdami różnych firmamentów, min. Yusefem Lateefem i DJ Spinną (Stevie Wonder, Eminem) koncert promuje płytę (dvd) „Bright World Which I go” Which I Go”, które jest rejestracją występu z Matthew Bourne’em, jednym z bardziej znanych brytyjskich pianistów jazzowych młodego pokolenia. Inspiracje Seana Noonana są na tyle rozległe, że zainteresują i fanów jazzu, rocka i world music, a także wszystkich pasjonatów ciągłych muzycznych poszukiwań. Ta multikulturowa mieszanka sprawia, że koncerty Noonana to zastrzyk ogromnej dawki energii jakże potrzebnej nam podczas jesiennych wieczorów. 18.10.2012r., czwartek, godz. 19.30 ELŻBIETA ADAMIAK pierwsza dama poezji śpiewanej Ela Adamiak – piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego, Artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. Nagrała siedem płyt, z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem. Ostyatnie jej wydawnictwo przyniosło kolejną porcję subtelnych dźwięków i przemyślanych tektów. Znalazły sie na nim tekąze ciekawe duety – ?Trwaj, chwilo, trwaj” A. Nowakiem i ?Posiedzimy sobie razem w kuchni” K. Kiljańskim. Pierwsza ze wspomnianych piosenek przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. Radiowej Trójki i Radia Złote Przeboje; w plebiscycie Polskiego Radia Jedynki, głosami radiosłuchaczy, wybrana została Przebojem Jesieni 2009r. Podczas jesiennego koncertu w Poznaniu Ela zaprezentuje zarówno najnowszeswe piosenki, jak i największe przeboje jak: ?Jesienna zaduma“ czy ?Do Wenecji dalej stąd co dzień“ i wiele innych.
19.10.2012r., piątek, godz. 20.00 impreza towarzysząca IV Europejskim Spotkaniom Tradycjonalistów Jazzowych BERNARD ALLISON BAND (USA) legenda bluesa na jedynym koncercie w Polsce!! Urodzony w 1965 roku w Chicago, Bernard Allison jest czołowym amerykańskim wokalistą i gitarzystą bluesowym, spadkobiercą muzycznej tradycji swojego ojca – Luthera Allisona, jednego z najbardziej cenionych powojennych bluesmanów. Jak nie trudno się domyślić, Bernard od najmłodszych lat ‘nasiąkał? muzyką, na gitarze zaczął grać jako dziesięciolatek. Przez pierwsze lata kariery pozostawał pod wpływem swego wielkiego ojca, z czasem jednak zaczął podążać własną drogą tworząc indywidualny styl i brzmienie, które szybko podbiło serca całych rzesz bluesfanów, nie tylko w USA. Pierwszy samodzielny album, ?The next Generation”, nagrał w 1989 r., i od tego czasu jego dyskografia stale się rozrasta ? obecienie ma na swoim koncie ponad dwadzieścia płyt (wszystkie niezwykle ciepło przyjęte przez krytykę). Współpracował także z Koko Taylor. Koncert Bernarda Allisona to uczta muzyczna dla miłośników bluesa, tym bardziej że artysta pojawi się w Polsce tylko ten jeden raz, na scenie poznańskiego Blue Note.
20.10.2012r., sobota IV Europejskie Spotkania Tradycjonalistów Jazzowych PAPA BINNES JAZZBAND (Niemcy) COMBO ORKIESTRY GUSTAWA BROMA (Czechy) MEDIKUS (Ukraina) DIXIE COMPANY (Polska) ORKIESTRA DA CAPO (Polska) a na scenie Blue Note: SWINGULANCE oraz FAJF DIXIELANDOWY Podobnie do poprzednich edycji, koncerty odbywać się będa w sali Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego ( ul. Przybyszewskiego 37A). A w ramach festiwalu czeka nas: Mała Akademia Jazzu , przejażdżka zabytkowym tramwajem, Parada Nowoorleańska, koncert galowy oraz dixielandowy ‚fajf‘ w klubie Blue Note. Czwarta edycja festiwalu poświęcona będzie historii poznańskiego środowiska tradycjonalistów jazzowych, a gościem specjalnym będzie znany poznański trębacz Janusz Hojan. Po koncercie zapraszamy na Fajf Dixielandowy ? swoiste ‚after party‘ połączone z potężnym jam session. Program festiwalu: 10:00 Mała Akademia Jazzu [Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego] 12:00 ? 13:00 Parada Nowoorleańska ulicą Półwiejską w stronę Starego Rynku 18:00 ? 23:00 Koncert galowy [Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego] 21:00 ? koncert SWINGULANCE [Blue Note Jazz Club] 22:00 ? Fajf dixielandowy [Blue Note Jazz Club] Gospodarz festiwalu: Dixie Company
21.10.2012r., niedziela, godz. 20.00 BLADE LOKI promocja najnowszego albumu pt. „Frruuusupport: Holden Avenue Blade Loki to wszechstronny skład, który za sprawą 20-letniej już działalności zapewnił sobie miejsce w czołówce polskiej sceny alternatywnej. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej – piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy. Melodyjna mieszanka punk-rocka i ska, wzbogacona rewelacyjnym brzmieniem instrumentów dętych i ostro doprawiona wokalem Agaty Polic sprawia, że Blade Loki to nieposkromiony żywioł!

x

Zobasz także

ICH CZWORO Gabrieli Zapolskiej

26 maja w Teatrze Wielkim podwójna dawka spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Jerzego Stuhra. Na ...