O KRÓLEWSKO-CESARSKIM TRAKCIE W JEDNYM AKCIE

21 listopada o godz.12.00 w Sali Pod Zegarem dzieci od 6 roku życia będą mogły zobaczyć spektakl opowiadający historię Traktu Królewsko-Cesarskiego.

„Jeden klocek, drugi klocek: można coś zbudować! Chociaż męczę się i pocę: wieża już gotowa! Klocek trzeci, klocek czwarty: tutaj. Z mojej strony! Tutaj wały! Tu brzeg Warty: piękny i zielony…”. – tak rozpoczyna się edukacyjny spektakl dla dzieci, w którym funkcje kurtyny pełnią słowo i muzyka, typową estradę natomiast zastępuje plansza do gry z mapą Poznania.

Pierwsze minuty spektaklu to zaproszenie do wspólnej zabawy, która – z biegiem kolejnych scen – okazuje się być niezwykłą przygodą z historią. Do magicznego świata teatru na Trakcie Królewsko-Cesarskim wprowadza młodego widza dwoje bohaterów – uczniów, którzy próbując rozwikłać historyczne zagadki i znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, odkrywają że poznawanie odległej przeszłości nie jest trudne, a tym bardziej nużące. Bohaterowie, z którymi z łatwością utożsamiają się najmłodsi odbiorcy przedstawienia, zabierają widownię w pasjonującą podróż przez wieki. By bliżej przyjrzeć się dziejom Poznania, aktorzy „wędrują” przez miasto śladami królów i cesarzy, zaś nieodzownym elementem tej wędrówki jest wyobraźnia. Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej muzycznej i scenograficznej oprawie, czynią spektakl prawdziwą ucztą dla zmysłów i – jednocześnie – niezapomnianą lekcją historii.

Premiera spektaklu pt. „O Królewsko-Cesarskim Trakcie w jednym akcie”, odbyła się podczas V Weekendu na Trakcie Królewsko-Cesarskim w Poznaniu, 25 września. Został on przygotowany z myślą o najmłodszych pasjonatach historii, a także o wszystkich dzieciach, których ciekawią poznańskie dzieje i magiczny, teatralny świat. Po przedstawieniu odbędą się interaktywne warsztaty z aktorami.

Czas trwania spektaklu i warsztatów: 50 minut.

O KRóLEWSKO-CESARSKIM TRAKCIE W JEDNYM AKCIE
inscenizacja i reżyseria : MAREK CYRIS
scenariusz: MARTA GUŚNIOWSKA i SYLWIA CYRIS
scenografia: projekt – JAKUB PSUJA i MAREK CYRIS
wykonanie – GRZEGORZ FIJAŁKOWSKI
projekt lalek: ELIZA PIOTROWSKA
muzyka : MICHAŁ ŁASZEWICZ
piosenka finałowa : słowa – SYLWIA CYRIS, muzyka – MICHAŁ ŁASZEWICZ

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...