Nowa premiera w Nowym

Spektakl pt. ?Obsługiwałem angielskiego króla? Jana Stachowskiego na podstawie prozy najlepszego i najgłośniejszego praskiego gawędziarza, Bohumila Hrabala, swoją premierę na scenie dużej poznańskiego Teatru Nowego na ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 (tel. 61 847 24 40) będzie miał swoją premierę w sobotę, 22 października 2011.
O książce ?Obsługiwałem angielskiego króla?:


  • Zgromadziłem w niej ludzkie rozmowy. To coś, co zawsze mnie fascynowało i fascynuje do dnia dzisiejszego. Można powiedzieć, że mój sposób mówienia i pisania jest ściśle związany z gospodami. Kelnerzy byli moimi przyjaciółmi od zawsze i są nimi do dziś.
Bohumil Hrabal, 1989


  • Zakochałem się w niej od pierwszej strony. Zawsze chciałem to adaptować na scenę ale komplikacje jakie nam zostawił pan Bohumil Hrabal z prawami autorskimi przez długie lata uniemożliwiały zrealizowanie tego marzenia. W końcu się udało w warszawskim ?Dramatycznym? w 2003 roku. Teraz z najwyższą przyjemnością przygotowuję poznański wariant hrabalowskiej opowieści.
Piotr Cieślak, reżyser

Obsada:
Michał Grudziński, Grzegorz Gołaszewski, Gabriela Frycz, Edyta Łukaszewska, Anna Mierzwa, Oksana Pryjmak, Marta Szumieł, Paweł Binkowski, Tadeusz Drzewiecki, Radosław Elis, Janusz Grenda, Zbigniew Grochal, Paweł Hadyński, Nikodem Kasprowicz, Michał Kocurek, Andrzej Lajborek, Olo Machalica, Łukasz Mazurek i Maciej Zabielski.

Twórcy:
Reżyseria: Piotr Cieślak
Scenografia: Szymon Gaszczyński
Muzyka: Abel Korzeniowski
Konsultacja muzyczna: Maciej Makowski
Choreografia: Jarosław Staniek

Bilety:
Normalny – 50 zł, a ulgowy 30 zł.

x

Zobasz także

ICH CZWORO Gabrieli Zapolskiej

26 maja w Teatrze Wielkim podwójna dawka spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Jerzego Stuhra. Na ...