Noc Muzeów 2019 w Poznaniu

W sobotę, 18 maja rekordowo 60 instytucji zorganizuje prawie 250 wydarzeń. Poza możliwością medytacji w Muzeum Narodowym, na zwiedzających w muzeach, galeriach, bibliotekach i pozostałych instytucjach czekać będą warsztaty, projekcje, specjalne wystawy oraz pokazy filmowe. W tym roku zaplanowano prawie 250 wydarzeń. Warto dodać,że w uboeglym roku Noc Muzeow przyciągnęłą w Poznaniu 71 000 osób

Oficjalna strona: www.nocmuzeow.poznan.pl

Noc w Centrum Kultury ZAMEK i na ul. Św. Marcin!

W czasie Nocy Muzeów wystawy „Poza miastem! Sowiniec jako nieoficjalne centrum czechosłowackiej kultury 1974–1989” oraz „Gdzie jest mój dom” będą czynne do północy (wstęp wolny). Zapraszamy także na wieczorne spacery z przewodnikami – w programie zwiedzanie gmachu Dyrekcji Poczty, hotelu Altus i poznawanie zakamarków siedziby KW PZPR.

W Kinie Pałacowym będzie można dowiedzieć się, jak przebiega rewitalizacja Zachodniego Skrzydła Zamku podczas projekcji zdjęć z terenu budowy.

Zapraszamy także na koncerty – Chóru Dziewczęcego SKOWRONECZKI na Dziedzińcu budynku Dyrekcji Poczty i Epoque Quartet z Czech w Sali Wielkiej.

Z kolei przed Zamkiem, na parkingu od strony ul. Św. Marcin pokażemy wystawę aut zabytkowych, która jest organizowana wspólnie z Automobilklubem Wielkopolski Komisją Pojazdów Zabytkowych.

Szczegóły program na stronie CK Zamek

x

Zobasz także

Jak Paderewski do Poznania

Liczni pasażerowie na poznańskim Dworcu Głównym PKP w Poznaniu byli w niedziele 15 grudnia, grubo ...