„Niedźwiedź” na Famie w Poznaniu

Spektakl wg Antoniego Czechowa zostanie pokazany w ramach poznańskiej FAMY w piątek, 10 czerwca 2011, o godz. 17.00 w Ośrodku Teatralnym Maski, który mieści się w Poznaniu na al. Niepodległości 26. Będzie to przezabawnaj jednoaktówka w wykonaniu Studia Teatur Castingowego mplusm. Wstęp wolny.
Spektakl to opowieść o miłosnych perypetiach młodej, atrakcyjnej, ale przede wszystkim temperamentnej wdowy i gburowatego porucznika Smirnowa. Świetne dialogi, błyskotliwe riposty i pełna napięć i zwrotów fabuła – przykuwa uwagę i trzyma w napięciu – od początku do końca spektaklu.

Spektakl ?Niedźwiedź? ? informacje:
Adaptacja i reżyseria: Anna Monika Szymańska
Występują: Zuzanna Arciszewska, Marta Nowakowska i Tomasz Białek.

Antoni Czechow

Żył w latach 1860-1904. Jest to wybitny pisarz rosyjski, z zawodu lekarz; reprezentant realizmu psychologicznego. Twórczość jego cechuje charakterystyczny splot liryzmu i ironii. Napisał nowele: ?Kapral Priszybiejew? ?Śmierć urzędnika?, ?Człowiek w futerale?, dramaty: ?Mewa?, ?Wujaszek Wania? ?Trzy siostry?, ?Wiśniowy sad?.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...