Nie zapomnijcie o Kórniku

W sobotę, 5 marca 2011, o godz. 11.00 swoją kolejną odsłonę będzie miał projekt ?Najcenniejsze klejnoty kultury? spotkania kórnickie”. Tym razem temat brzmi: ?Papier czerpany na sicie i atrament z liści dębu ? sztuka tworzenia średniowiecznego rękopisu?. Wstęp wolny do wyczerpania miejsc, jednak ograniczona liczba uczestników, bo tylko 20 osób.

Projekt ?Najcenniejsze klejnoty kultury? spotkania kórnickie” to cykl imprez kulturalnych będących warsztatami (wykłady + zajęcia praktyczne). Organizatorem jest Fundacja Zakłady Kórnickie oraz Biblioteka Kórnicka PAN. Zajęcia odbywać się będą przez okres trzech lat począwszy od 15 stycznia 2011 r. Pierwsze już za nami.

Przez pierwsze cztery miesiące roku 2011 spotkania dotyczyć będą niezwykłej historii rękopisu, a towarzyszyć im będą warsztaty materiałów i narzędzi pisarskich. W weekendy majowe zaprezentowane zostaną w Zamku kórnickim najcenniejsze zbiory Biblioteki, a w tym rękopis III części Dziadów Adama Mickiewicza. W kolejnych miesiącach prezentowane będą dzieje starodruku w historii piśmiennictwa poparte warsztatami praktycznymi ze sztuki ich tworzenia. W ostatnich trzech miesiącach roku 2011 spotkania będą dotyczyły XIX-wiecznej rewolucji w historii książki, a prelekcje będą urozmaicone przykładami cennych druków ze zbiorów Biblioteki.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyć będą ciekawe prezentacje, warsztaty praktyczne oraz wystawy najcenniejszych zbiorów bibliotecznych.

Miejsce, czas:
Imprezy będą odbywać się w każdą sobotę i niedzielę w Klaudynówce na Podzamczu i Zamku Kórnickim w godzinach 11-13:30, z wyjątkiem maja, kiedy zbiory będą udostępniane w każdy weekend od 10:00 do 17:00.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...