#NaWolnym za biletami

Latem na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania nie będzie czasu na nudę. Realizowana od czterech lat inicjatywa #NaWolnym istnieje od czterech lat i cieszy się rosnącą popularnością.
– Każdego sezonu przez Wolny Dziedziniec przewijają się tysiące mieszkańców miasta. To dowód na to, że tego typu wydarzenia są niezwykle potrzebne. Kultura musi wychodzić do ludzi. Powinna czekać na nich w centrum miasta: jak w przypadku lata #NaWolnym czy festiwalu #NaFalach, ale także wychodzić na obrzeża Poznania – jak robi to Estrada, organizując projekty kulturalne bezpośrednio na osiedlach – mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.
Do tej pory imprezy były bezpłatne, ale w tym roku miasto zmuszone jest wprowadzić symboliczne opłaty za bilety. Wszystko przez zmiany w prawie, przez które instytucje kultury traktowane są jak przedsiębiorcy i muszą odprowadzać 23-procentowy VAT, którego nie mogą w żaden sposób odzyskać.
– W lipcu za bilet na kino plenerowe poznaniacy zapłacą złotówkę, a za spektakle dla dzieci -2 zł. Udział w koncercie zespołów Mikromusic oraz Clock Machine będzie kosztować 5 zł,a zespołów Glasspop oraz Wczasy – 2 zł. Bilety na lipcowe wydarzenia są dostępne w Kinie Muza oraz Domu Tramwajarza. Będzie można je zdobyć również bezpośrednio przed wydarzeniem na dziedzińcu. Jeżeli chodzi o sierpień, bilety na spektakle zarówno dla dzieci, jak i dorosłych będą kosztować 5 zł. Bilety na sierpniowe przedstawienia będą dostępne od1 lipca w Centrum Informacji Kulturalnej przy pl. Wolności oraz na bilety24.pl – wyjaśnia urząd miasta.
Cykl ruszy w połowie lipca, a na „pierwszy ogień” pójdą seanse filmowe. Zobaczyć będzie można m.in. filmy „Pół człowiek, pół legenda”, „The Florida Project” czy „Pokój.
Na 19 lipca zaplanowano koncert Mikromusic,
Sierpień to z kolei czas spektakli. Na scenie wystąpią Krystyna Janda, Jan Peszek czy Andrzej Seweryn.

x

Zobasz także

Palatium Mieszka w Gnieźnie?

Fragmenty przedromańskiej architektury, które mogą być pozostałością po rezydencji pierwszych polskich władców odkryto w Gnieźnie ...