MYŚLIWY

MYŚLIWY to irańsko- niemiecki film, dramat, który swoją premierę w Polsce miał 6 sierpnia 2010 roku. Wyreżyserował go i główną rolę zagrał w nim Rafi Pitts. Obraz trwa 92 min.

Ali (Rafi Pitts) niedawno wyszedł z więzienia i teraz próbuje odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Udaje mu się znaleźć pracę stróża nocnego w fabryce w Teheranie. Ali ma żonę Sarę i jedną córkę Sabę. Sara nie pracuje. Praca stróża jest więc jedynym źródłem utrzymania rodziny. Któregoś poranka, po powrocie z pracy, Ali nie zastaje nikogo w domu. Czeka, ale nic się nie dzieje, postanawia więc zgłosić się na policję. Tam dowiaduje się o tragedii i śmierci obu swoich ukochanych kobiet podczas demonstracji. Aliego ogarnia rozpacz i szał tak wielkie, że w afekcje zabija dwóch policjantów. Ucieka do lasu, ale i tam zostaje złapany i aresztowany przez ścigających go funkcjonariuszy, Hassana i Azema. Jednak po aresztowaniu policjanci orientują się, że nie potrafią już wrócić do miasta, bozwyczajnie się zgubili. Aby wydostać się z opresji, będą musieli teraz wszyscy zapomnieć o całkowicie różnych stronach, po których się znaleźli.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...