Muzowe atrakcje

Muza to małe i słodkie kino otwarte praktycznie dla wszystkich. Muza to małe i słodkie kino otwarte na swoich widzów. Muza to małe i słodkie kino otwarte na spotkania z twórcami swoich filmów. Muza to małe i słodkie kino otwarte na pokazy premierowe dla dorosłych.

Jedną z pierwszych atrakcji, które przygotowała Muza po swoim remoncie jest spotkanie z twórcami filmu ?Jestem twój?. Odbędzie się ono w sobotę, 18 września 2010 o godz.19. Specjalnymi gośćmi będą: reżyser Mariusz Grzegorek, producentka Barbara Grzegorek, aktorzy: Mariusz Ostrowski i Roma Gąsiorowska.

?Jestem twój? to adaptacja dramatu wybitnej kanadyjskiej autorki Judith Thompson. Na podstawie jej dramatów Mariusz Grzegorzek zrealizował już dwa oblegane przez widzów i wielokrotnie nagradzane przedstawienia teatralne: Lew na ulicy i Habitat. ?Jestem twój? to psycho-thriller i subtelna opowieść o potrzebie miłości . bohaterów filmu życie rzuca w wir niespodziewanych wydarzeń i otwiera na zupełnie nowe doświadczenia …

Marta, trzydziestoletnia lekarka traci panowanie nad swoim życiem. Odrzuca zakochanego w niej męża, biznesmana Jacka . Zostaje sama. Przypadkowo poznaje młodego kryminalistę Artura, który zakochuje się w niej bez pamięci. Nagłe niekontrolowane zbliżenie, niechciana ciąża, którą Marta chce usunąć. Artur chce ratować dziecko, pomaga mu w tym matka.. Siostra Marty, Alicja próbuje pomóc siostrze na życiowym zakręcie, choć jej własne życie to emocjonalna ruina. Tajemnice, maski, skrywane obsesje wybuchają z wielką siłą.

Drugą z pierwszych atrakcji, które przygotowała Muza po swoim remoncie jest specjalny pokaz premierowy ? TYLKO DLA DOROSŁYCH – filmu SHORTBUS. Pokaz ten odbędzie się 17 września, o godz.22.00. Film produkcji USA pochodzi z roku 2006, trwa 102 minuty, wyreżyserował go John Cameron Mitchell i jest opowieścią o kilku mieszkańcach Nowego Jorku, których tragiczne i komiczne losy łączą się w tytułowym klubie poligamicznej seksualności ? SHORTBUS. W sposób niepozbawiony inteligencji i poczucia humoru reżyser podejmuje temat roli seksualności w poszukiwaniu osobistego szczęścia, a także w budowaniu związków międzyludzkich.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...