MR NOBODY

W sobotę, 18 grudnia 2010 o godz. 18:45 w kinie Rialto w ramach przeglądu kina europejskiego będzie można obejrzeć przedpremierowy pokaz fimu ?Mr Nobody?.

Nemo Nobody wiedzie zwyczajne życie u boku swojej żony, Elise i trójki dzieci, aż do dnia kiedy budzi się jako stary mężczyzna w roku 2092. Jako 120-latek jest najstarszym człowiekiem na świecie i jednocześnie ostatnim śmiertelnikiem pośród ludzi, którzy stali się nieśmiertelni na skutek medycznego postępu. Co więcej nikt z obecnie żyjących nie interesuje się Nemo, ani nie zawraca sobie nim głowy. Aby wrócić do czasów obecnych, Mr. Nobody, musi odnaleźć odpowiedzi na następujące pytania – Czy jego życie mu odpowiadało? Czy kochał właściwie swoją żonę i dzieci? Teraz jego celem staje się znalezienie prawidłowych odpowiedzi.

Bartosz Staszczyszyn w artykule ?Życie w trójwymiarze?pisze o filmie tak: Jeśliby kompletować listę najbardziej pretensjonalnych filmów, by wybraną setkę umieścić w Międzynarodowym Biurze Wag i Miar w Sevres, „Mr. Nobody” z pewnością nie byłby bez szans w walce o ten mało szlachetny przywilej. W filmie Jaca van Dormaela elementów pretensjonalnych z pewnością nie brakuje. Z minuty na minutę pogrążamy się w plątaninie cytatów i natłoku estetycznych ozdobników, a na koniec dwugodzinnej filmowej podróży czeka nas rozczarowanie i poczucie pustki bijącej z feerii urokliwych inkrustacji.

Obsada:
Jared Leto … Nemo Nobody
Sarah Polley … Elise
Diane Kruger … Anna
Juno Temple … Anna (lat 16)
Linh Dan Pham … Jeanne
Toby Regbo … Nemo (lat 16)
Rhys Ifans …
Clare Stone … Elise (lat 16)

scenariusz: Jaco Van Dormael
premiera: 12 września 2009 (Świat)
produkcja: Belgia, Francja, Kanada, Niemcy
gatunek: Melodramat, Sci-Fi
czas trwania: 138 min.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...