„MIEJSCE POMIĘDZY”

MAGDALENA GOGóL. Urodzona w Bytomiu. Mieszka w Rudzie Kozielskiej, wiosce położonej pomiędzy Gliwicami, Rybnikiem i Raciborzem. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach oraz cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego – dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa Prof. Norberta Witka oraz wyróżnienie za pracę magisterską, dotycząca porównania dziecięcej ekspresji plastycznej z twórczością artystyczną.

W 2009 roku zrealizowała przewód doktorski na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dziedzinie sztuki piękne ? malarstwo, pt. ?Fizykalność przestrzeni, metafizyka światła?. Od 2004 roku związana zawodowo

z Instytutem Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, gdzie prowadzi zajęcia w pracowni malarstwa oraz wykłada technologię malarstwa, a także upowszechnianie, animację i promocję kultury wizualnej, a od 2011 roku jest również wykładowcą w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych, w Katowicach, gdzie na kierunku Grafika prowadzi wykłady z teorii malarstwa oraz ćwiczenia w pracowni malarstwa.

W swojej działalności artystycznej zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym , a także uczestniczy, projektuje i prowadzi warsztaty twórcze i akcje plastyczne.

?MIEJSCE POMIĘDZY?

17.05.-6.06.12 Galeria Sztuki Współczesnej ?Profil? / bilety: 2, 3 zł

wernisaż: 16.05.12 godz.18.00

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...