Matrony z krwi i kości

We wtorek, w Dzień Kobiet 8 marca 2011, o godz. 19.30 w Cafe Misja na ul. Gołębiej 1 w Poznaniu, odbędzie się spotkanie zatytułowane: ?Nudne matrony, czy kobiety z krwi i kości??. Będzie ono świątecznie koncentrowało się na dyskusji wokół poznańskich kobiet na przestrzeni wieków. Prowadzenie: pisarka Daina Kolbuszewska.
Kobiety z Poznania. Czasami wydają się pomnikowe, doskonałe i …nieomal nudne. Tym bardziej, jeśli z upodobaniem nazywane były polskimi matronami lub aniołami miłosierdzia! Tymczasem należały do kobiet wybitnych ? inteligentnych, niezależnych i wytrwałych. Obdarzonych talentem organizacyjnym i zdolnością przewidywania. Albo talentem artystycznym i wybitną wrażliwością. Chłonnym i bystrym umysłem. Dowcipem… Niektóre miały dość siły, by zbuntować się i wyłamać z tradycyjnie kobiecych ról!

Na szczęście kobiety te pozostawiły po sobie pamiętniki i listy, z których wyłania się ich bardziej prywatne oblicze. Wobez tego jakby zyskują one drugą, zupełnie nową, a często i zupełnie inna twarz. O tych dwóch obliczach znanych kobiet (związanych z Poznaniem), które dopiero razem stanowią całość, opowie Daina Kolbuszewska, autorka książek o Poznaniu.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...