Marsz Równości 17 listopada

Marsz Równości w tym roku przejdzie ulicami już po raz dziewiąty. 17 listopada uczestnicy marszu spotkają się o godz. 13 na placu Mickiewicza, skąd wyruszą ulicami pod hasłem ?Marsz Równości ku godności?. O godz. 21 rozpocznie się impreza pomarszowa, która odbędzie się w klubie HaH. Gościem będzie Marta Podulka z zespołem 7 sekund. Koszt biletów to 15 złotych. Marsz to jednak jedynie końcowy punkt programu Dni Równości i Tolerancji, które rozpoczną się już tydzień wcześniej. W programie przewidzianych jest wiele warsztatów, podczas których poruszana będzie tematyka dyskryminacji, biseksualizmu, czy homoseksualizmu.
W klubokawiarni Meskalina po raz kolejny powstanie Żywa Biblioteka, czyli miejsce w którym zamiast książek będzie można sobie ?wypożyczyć? osobę dyskryminowaną i bliżej ją poznać. Od 12 do 17 listopada można korzystać z ?równościowego regału miejskiego? ? na popularnych miejskich regałach książkowych znajdą się książki i czasopisma poświęcone tematyce dyskryminacji, wykluczenia i marginalizacji społecznej. 12 listopada w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa odbędzie się wyjątkowy pokaz mody, w którym w rolę modelek i modeli wcielą się osoby niepełnosprawne intelektualnie, które do tej pory o pojawieniu się na wybiegu mody mogły tylko pomarzyć.
Dla smakoszy kultury także znajdzie się coś ciekawego, ale oczywiście osadzonego w kontekście osób dyskryminowanych. O tym, że niewidomi także mogą korzystać z dobrodziejstw kinematografii będzie można przekonać się na specjalnym pokazie filmu ?Bitwa warszawska? z audiodeskrypcją (12 listopada, godz. 18.30 w WSNHiD, sala 004). Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem reprezentantki Fundacji Szansa dla Niewidomych. 16 listopada odbędzie się koncert zespołu Dekada, czyli projektu muzycznego pochodzącego z Poznania. Powstał on z inicjatywy Marcina Śliwy Maciejewskiego oraz Oskara Staszaka. Występ odbędzie się w klubie HaH przy Małych Garbarach. Bilety nabyć można za 5, 7, lub 10 złotych.
Nie zabraknie także tematyki sportowej. 14 listopada w WSNHiD odbędzie się debata na temat sportu paraolimpijskiego, w której wezmą udział m.in. polscy paraolimpijczycy. Tematyka debaty będzie poruszać zarówno problemy związane z dyskryminacją sportowców niepełnosprawnych jak i możliwości, jakie daje sport w walce ze stereotypami.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...