Marlena Dietrich nie umrze nigdy

Pokaz I części filmu Kamila Basińskiego pt. ?MARLENE DIETRICH IN MEMORIAM? odbędzie się w piątek, 25 listopada 2011, o godz. 17.30 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Sali nr 82, która znajduje się na ul. Ratajczaka 38/40 w Poznaniu. Na pokaz, w ramach Roku M. Dietrich w Bibliotece, zapraszają Biblioteka Uniwersytecka oraz Biblioteka Niemiecka ? partner Goethe-Institut. Wstęp wolny.

?Marlene Dietrich in Memoriał? to film przygotowany we współpracy z Jeleniogórskim Centrum Kultury z okazji 110. rocznicy urodzin jednej z najsłynniejszych niemieckich artystek. W pierwszej części poznamy prywatne życie divy, od Jej narodzin po ostatnie chwile. Dowiemy się, jaką córką, żoną, matką i przyjaciółką była naprawdę Marlene. Obalony zostanie mit, zgodnie z którym Dietrich była kobietą rozwiązłą.

Kamil Basiński, autor filmu, ukończył w tym roku studia doktoranckie na UAM w Poznaniu. Jest także Członkiem Towarzystwa Polsko-Niemieckiego, mającego oddział w mieście. Poza tym jest też prelegentem poznańskiej Biblioteki Niemieckiej i Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze.

Część druga filmu zostanie pokazana 16 grudnia 2011.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...