Do środy 7 grudnia 2011 w poznańskiej Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej na Starym Rynku 95/96, czynnej codziennie od godz.11.00 do godz.20.00, trwa wystawa obrazów przedstawiających zarys postaci usytuowanych w nieokreślonej przestrzeni których kolor, kompozycja i faktura służą artyście do wyrażenia zapisu chwili, emocji, ruchu. Wstęp wolny.
Jednak głównym tematem prac Jacka Świgulskiego są relacje między ludźmi, a niedopowiedzenie, nieokreśloność, deformacja stanowią główne cechy jego twórczości. Artysta często ujmuje przedstawienia w dyptyk lub tryptyk. Podkreśla odrębność każdej sylwetki. Stara się uwydatnić niezależność każdej z figur, poświęcając im osobne płótno. Zaznacza indywidualność jednostki w relacji z drugim człowiekiem. Wspaniale pokazuje ruch, gesty, dzięki którym możemy odczytać zasugerowane sytuacje, np. taniec, rozmowę, intymne uniesienia kochanków. Twórczość Jacka Świgulskiego cechuje wyjątkowa wrażliwość i wyczucie kompozycji. Za pomocą tych środków nadaje przedstawianym scenom nieuchwytną, tajemniczą atmosferę, która pozwala oderwać się od codzienności.
Jacek Świgulski urodził się w 1977 roku w Łodzi. Ukończył Wydział Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2006 roku zrealizował dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa adiunkta Włodzimierza Morawskiego oraz w Pracowni Rysunku adiunkta Tadeusza Wodzińskiego.