Kwietniowa Babska Muza

W niedzielę. 17 kwietnia 2011, o godz. 18.00 w naszym poznańskim kinie mieszczącym się przy ul. Święty Marcin 30 (tel. 61 852 34 03), zostanie wyemitowany kolejny film w cyklu, który powstał w 2007 roku, aby prezentować kino tworzone przez kobiety lub filmy opowiadające o kobietach. Tym razem będzie to ?Our city Dreas?.

Babska Muza
Od początku założeniem cyklu była otwartość również na męską część widowni ? na seansach cyklu przeważają kobiety, jednak nie brakuje też mężczyzn! Tym bardziej, że filmy, które prezentuje Muza, normalnie w Polsce nie są dostępne i każdy seans cyklu to wyjątkowe wydarzenie. Organizacja: Kino Muza i Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD Patronat: No Women No Art
?Our city dreams?
Jest to kolejny dokument o artystkach, które wstrząsnęły światem sztuki. Warto bowiem rzucić światło na twórcze kobiety.
Informacje:
Reż. Chiara Clemente,
Prod. USA 2008, 85 min.

Opis filmu:

Nakręcony w ciągu dwóch lat film jest zaproszeniem do odwiedzenia twórczej przestrzeni pięciu artystek, z których każdy posiada własną energię, motywację i pasję. Te kobiety, których działalność rozciąga się na kilka dekad i reprezentują różne kultury , mają jedną wspólną cechę poza tworzeniem sztuki: miasto, do którego podróżowały, a teraz nazywają je domem – Nowy Jork. Bohaterkami filmu są: Nancy Spero, Marina Abramovic, Kiki Smith, Ghada Amer, Swoon.

Bilety:
18,15 I 12 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...