Kulturalne pigułki na bis

Albo ?Rubieże kulturalnych pigułek II?. W czwartek, 27 października 2011, o godz. 18.00 w Galerii Miejskiej Arsenał na Starym Rynku 3 w Poznaniu (tel. 61 852 95 01) odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu: ?Rubieże kultury popularnej?, a dr Anna Nacher ponownie zajmie się tematem: ?Kontrkultura substancji: od kannabis do design drugs?. Wstęp wolny.

Będzie to drugie spotkanie ?o przygodach popkultury w świecie przepływów?. Poświęcone ono ponownie zostanie ?Kontrkulturze substancji?.

Wiemy już, że problem poruszany na spotkaniu znajduje się nieco na marginesie poważnych debat ? choć często w centrum zainteresowania mediów. Jest to kultura używania substancji psychoaktywnych. Poszukać będzie można odpowiedzi na pytania:

  • Czy między kryminalizacją narkotyków, niebezpieczeństwami uzależnienia, egzemplifikacją beztroskiej i naiwnej kultury kosmicznej świadomości epoki dzieci kwiatów, paniką moralną wokół ?dopalaczy? a kulturową historią substancji zmieniających nasze postrzeganie świata pozostaje jeszcze jakaś przestrzeń refleksji?
  • Czy użytkowanie substancji psychoaktywnych może być postrzegane jako wywrotowe?
  • Jaka jest różnica między kulturą środków syntetycznych, zorientowanych na wzmocnienie potencjału pracy mózgu a kulturą miłośników tzw. ?trawki??
  • Czy takie rozróżnienie ma jeszcze sens w dobie bioinżynierii?
  • Czy przeciwnicy organizmów modyfikowanych genetycznie oraz zwolennicy legalizacji marihuany są pewni, że te cele się nie wykluczają?
x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...