Kultura w Internecie

W Galerii Miejskiej Arsenał na Starym Rynku 6 (tel. 61 852 95 01 lub 02) w czwartek, 26 maja 2011, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie wokół nowej książki Magdaleny Kamińskiej pt. ?Niecne memy. 12 wykładów o kulturze Internetu? z udziałem autorki, Tomasza Żaglewskiego (Instytut Kulturoznawstwa UAM) oraz Tomasza Łapy (Allegro.pl). Wstęp wolny.

W swojej nowej książce autorka stawia przenikliwe pytania o kształt współczesnej kultury Internetu i oraz formułuje niezwykle barwne i cenne poznawczo odpowiedzi. Badaczka analizuje w niej zróżnicowane praktyki społeczne i kulturowe, które współtworzą otaczający nas pejzaż medialny. Cyberplotka, portale aukcyjne, slangi internetowe, cyberkościoły czy fanfikcja to tylko kilka spośród opisanych zjawisk, które stały się już częścią zwykłej ludzkiej codzienności.
Magdalena Kamińska z pasją, wnikliwie i frapująco ukazuje te procesy, zdarzenia i fenomeny, starając się oddać ich złożony charakter. Tak powstała książka, która jest interesującym przewodnikiem po obfitujących w niebezpieczeństwa i sprzeczności kulturowych przestrzeniach Internetu.
Ta błyskotliwa propozycja skłania także do krytycznego namysłu nad wytworami i działaniami lokalnych i globalnych cyberkultur.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...