Książki TARGane żywiołami

W tę sobotę, 15 października 2011, o godz. 14.00 w poznańskim Cafe Szpilka na ul. Żydowskiej 28 miejsce mieć będzie akcja wymiany książek – ?PrzyTARGaj książki!” Przyjść może każdy. Wstęp wolny.

Czasem jest tak, że jakaś książka nie jest poruszająca, choć na początku robiła takie wrażenie, bo była strasznie kusząca w księgarni. Mogła też być prezentem. Jest kilka opcji, co można z taką książką zrobić:

  • Wyrzucić ? sposób bardzo nie lubiany przez większość zagorzałych czytelników,
  • Spalić w kominku ? podobnie jak z wyrzuceniem – takich rzeczy się po prostu nie robi,
  • Oddać do biblioteki ? ta opcja jest już lepsza. Każdy ma inny gust i to, co się komuś nie spodoba, zachwyci kogoś innego. Poza tym biblioteki zawsze należy wspierać,
  • Sprzedać ? jest to jakaś opcja, która dodatkowo przynosi pieniądze. Rzadko jednak są to sumy pozwalające na zakup nowego egzemplarza pożądanej literatury.
  • WYMIENIĆ! Można się przecież książkami wymienić! Książki muszą przecież żyć, a nie bezczynnie stać na półce. Wystarczy więc:

Zaangażować się w akcję przyTARGaj KSIĄŻKI. Skierowana ona jest do wszystkich, którzy mają w swoim domu książki, do których nie żywią uczucia, sentymentu, ani miłości. Istnieje możliwość wymiany takich książek na inne. Na stołach mogą pojawić się zarówno nowości wydawnicze jak i książki, które ujrzały światło dziennie kilkanaście lat temu. Przyniesione książki zostaną podzielone tematycznie – każdy będzie mógł zabrać tyle książek, ile przyniósł! A może i więcej, gdyż dla uczestników zorganizowany zostanie konkurs, w którym będą do wygrania … książki! Bardzo dużo książek!

Akcja realizowana w ramach projektu CZYTELNISKO.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...