Krzysztof Daukszewicz na Masztalarskiej

W piątek, 25 marca 2011, o godz. 20:00 w Scenie na Piętrze przy ul. Masztalarskirj 8 w Poznaniu, odbędzie się IV eliminacja IX Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”. W konkursie wystartują dwa kabarety: Z KONOPI i CHWILOWO KALORYFER. Specjalnym gościem wieczoru będzie pan Krzysztof, znany satyryk, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz.
Oba kabarety konkursowe zmierzą się w dwóch kategoriach konkursowych:

  • kabaret (15 minut repertuaru własnego),
  • zadanie aktorskie (improwizacja na zadany temat).


Krzysztof Daukszewicz

Studiował w WSP w Olsztynie. Od 1976 roku współtworzył kabaret Gwuść z którym zdobywał nagrody. W 1976 roku zadebiutował w I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w autorskim programie kabaretowym ?Dookoła Wojtek?, za który otrzymał II nagrodę. W roku 1978 przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1981 występował w kabarecie ?Na Pięterku? Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym zrealizował własny spektakl satyryczny ?Dziury na drodze? oraz musical dla dzieci ?Dzieci taty Zeusa?. W latach 1983 ? 86 prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret ?Hotel Nitz?. Od roku 1986 do 1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą.

Realizował też autorskie recitale i programy telewizyjne takie jak: ?Na tronie?, ?U pana Krzysia?, ?Rozmowy ze zgryzem?. Od 2005 roku jest stałym gościem na antenie programu ?Szkło kontaktowe? nadawanego w TVN24. Jest autorem sztuk teatralnych ?Cycek?, ?Bunkier?, zbioru satyrycznego ?Między Worłujem a Przyszłozbożem? i wielu książek, licznych piosenek oraz felietonów .
Ponadto jest laureatem licznych nagród, takich jak; Złote Rogi Kozicy i nagrody MKiS w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1977, Złotej Szpilki na II Biesiadzie Humoru i Satyry w 1977 za program ?Mity i nity, czyli nasza Monachomachia?, III nagrody na III Biesiadzie Humoru i Satyry w 1978, Srebrnych Rogów Kozicy w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1978, Grand Prix oraz nagrody dziennikarzy na przeglądzie kabaretowym OSET w Rzeszowie w roku 1986, III nagrody za farsę ?Cycek? na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną w Jugosławii w 1986, nagrody MKiS na KFPP Opole 91, Złotego Mikrofonu w 1991, nagrody miesięcznika ?Szpilki? za ?Listy do Pana Hrabiego? w 1991 roku, Złotego Kamertonu w 1992, Prometeusza w 1997.
Od 2005 jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego Szkło kontaktowe nadawanego na antenie TVN24

Kabaret CHWILOWO KALORYFER

Kabaretu CHWILOWO KALORYFER pochodzi z Rybnika, a jego początki sięgają 2004 roku. Dopiero zdobywają doświadczenie na scenach kabaretowych, ale ich występy przyjmowane są przez publiczność bardzo entuzjastycznie.

Największe dotychczasowe sukcesy grupy to:
– II miejsce Siedlecka Noc Kabaretowa – Siedlce 2007 r.
– Wyróżnienie Dąbrowska Liga Kabaretowa – Dąbrowa Górnicza 2007r.
– Nagroda publiczności Siedlecka Noc Kabaretowa – Siedlce 2008 r.
– Nagroda dziennikarzy Siedlecka Noc Kabaretowa – Siedlce 2008 r.
– Grand Prix Siedlecka Noc Kabaretowa – Siedlce 2008 r.

Kabaret CHWILOWO KALORYFER jest zwycięzcą V Festiwalu ?Zostań Gwiazdą Kabaretu? 2006/2007.

Kabaret Z KONOPI

Kabaret z Konopi założył: Krzysztof ?Krycho? Kubalski. Przez 4 lata istnienia przez skład przewinęło się wiele osób, jednak skład podstawowy pozostaje bez zmian. Grupa kabaretowa zaczęła intensywną pracę od października 2004 roku. Zabrali się do pracy i napisali pierwszy godzinny program. Potem wszystko nabrało tempa.

Brali udział w większości przeglądów i festiwali kabaretowych w Polsce. Owocem tych wyjazdów są laury, nagrody i różnego rodzaju wyróżnienia. Szczególne miejsce zajmują nagrody publiczności, których mają najwięcej. Obecnie skład kabaretu tworzą: Krzysztof Kubalski, Norbert Orłowicz, Przemysław Słomka (akustyk).

Nagrody grupy:
– FINAŁ ?Zostań Gwiazdą Kabaretu” 2007 w Poznaniu ? I miejsce w kategorii piosenka a w ogólnej klasyfikacji
– Eliminacja festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu 2009 w Poznaniu – I miejsce w kategorii „kabaret”
– Kopytko’2009 w Toruniu – I miejsce
– IV Sieradzka Kuźnia Kabaretowa – Główna Nagroda
– V Festiwal Skeczu i Małych Form Teatralnych KADR’2009 – 1 miejsce
– Łóska’2009 w Łodzi – 1 miejsce
– Łóska’2009 w Łodzi – Osobowość Sceniczna dla Krzysztofa Kubalskiego

Bilety:

Kosztują 40 zł, a do nabycia są w CIM i Estradzie Poznańskiej.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...