Konkurs na hymn kibica

Kultury ?Zamek? oraz serwis sztukapilki.pl organizują festiwalowy konkurs dla wszystkich. Swoje propozycja, teksty można wysłać do niedzieli, 8 maja 2011. Konkurs zostanie rozstrzygnięty niedługo potem, bo dnia 19 maja podczas meczu piłkarskiego poetów przeciw krytykom literackim rozgrywanego w ramach festiwalu Poznań Poetów 2011.

600 lat temu na grunwaldzkich polach rycerze Jagiełły odśpiewali podobno Bogurodzicę, najstarszą polską pieśń hymniczną. Pokrewieństwo między bitwą a meczem, zupełnie oczywiste, pozwala spojrzeć na hymny piłkarskie jak na manifesty bojowe, śpiewane z szalikiem-sztandarem uniesionym wysoko nad głowę.

Kibicowska pieśń zagrzewa do walki i rozgrzewa, gdy na stadionie przymrozek. Pomaga też połapać się, kto swój. Prześwieca przez nią idea solidarności. Słabo wypada w wykonaniu solowym, za to przemnożona przez ilość gardeł potężnieje, pozwala odczuć siłę naszych i po prostu daje kopa. ?Nigdy nie będziesz szedł sam? ? z prostotą myśl tę wyraża bodaj najsławniejszy klubowy hymn piłkarski. Kibice Liverpoolu swój dziarski śpiew nazywają metaforycznie… ?słodkim srebrnym trelem skowronka?. No właśnie! Nie zapominajmy, że hymny piłkarskie to również wiersze. O ich wymowie, ale i budowie dyskutować będziemy podczas spotkania, na którym odśpiewane zostaną niektóre z tekstów biorących udział w ?Konkursie na Hymn Kibica?.

Warunki:

Teksty należy przesłać na adres:
Centrum Kultury ?Zamek?
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
z dopiskiem ?Konkurs na hymn?

Komisarzem konkursu jest Wojciech Hamerski.
Dodatkowe informacje: tel. 61 64 65 270; e-mail: poznanpoetow@ckzamek.pl.
Regulamin znajduje się na stronie www.zamek.poznan.pl.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...