Kolumbia duchowa

?Piwnica duchowa? z cyklu ?Kino duchowe? w klasztorze Karmelitów Bosych w Poznaniu, który mieści się przy ul. Działowej 25, kolejny raz odbędzie się we wtorek, 25 października 2011, o godz. 19:00. wyświetlony zostanie najnowszy film Dominika Tarczyńskiego, pt. ?Kolumbia świadectwo dla świata”. Wstęp wolny.

Film ?Kolumbia świadectwo dla świata” ukazuje przemiany społeczne i duchowe w wymiarze narodowym, jakie dokonały się i nadal się dokonują w Kolumbii, gdy naród zwrócił się do Boga.

O filmie:
?Kolumbia – świadectwo dla świata” to najlepszy film dokumentalny na tegorocznym XVI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Film został nagrodzony I nagrodą za pokazanie prawdziwego oblicza dzisiejszej Kolumbii, gdzie wiara katolicka i odważne wyznawanie jej przez rządzących prowadzi do eliminowania przestępczych marksistowskich mafii narkotykowych.

Nie jest to typowy film dokumentalny, a raczej zarejestrowane w szczególnych warunkach świadectwo, manifest wiary obecnej w życiu Prezydenta Kolumbii oraz innych przedstawicieli władzy świeckiej i kościelnej. Jest to obraz walki prowadzonej przez członków Kościoła Katolickiego na płaszczyźnie duchowej ale także w świecie materialnym który dla Kolumbijczyków jest światem wypełnionym przemocą.

Spotkanie przygotowała i prowadzi Wanda Różycka-Zborowska.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...