Kamienica Kultury rusza z Danią

Trzy podmioty zamieszkujące zapomnianą Kamienicę, przy ul. Św. Marcin 30 – jak wiemy, jest to adres poznańskiego kina Muza – postanowiły połączyć swoje siły i stworzyć jeden wspólny podmiot, czyli tzw. Kamienicę Kultury. W środę, 19 pażdziernika 2011, o godz. 18.30 rozpocznie się tam spotkanie ?Dobre, bo duńskie? z udziałem Jonasa T. Bengtssona, autora książki ?Submarino?. Będzie można zobaczyć też film.

Te trzy podmioty to:

  • Kluboksięgarnia Głośna
  • Kino Muza
  • Joga nad Muzą

Wszystkie one wytyczają sobie wspólny cel ? walkę o przywrócenie świetności kulturalnej głównej ulicy Poznania, na której banki, kantory i galerie handlowe zakurzyły dawną dzielnicę neonów, kawiarni i kulturalnego spleenu.

Środa 19 października 2011

Wydawnictwo Czarne i Epelpol Entertainment oraz Księgarnia Tristero we współpracy z Duńskim Instytutem Kultury i Statens Kunstrad pod honorowym patronatem Ambasady Danii w Warszawie organizuj a spotkanie z autorem książki ?Submarino?.

Program:
18:30 – spotkanie z Jonasem T. Bengtssonem pod ekranem kina Muza i czytanie fragmentów książki.
19:00 – projekcja filmu ?Submarino?, reż. Thomas Vinterberg. Bilety ? 5 zł -do nabycia w kasie kina Muza.
21:00 – po filmie w Art Cafe w holu kina Muza (lub w Głośnej, jeśli będzie wielu uczestników) będzie można wypić lamkę wina i spotkać się ?face to face? z Jonasem T. Bengtssonem.
Spotkaniu towarzyszyć będzie muzyka elektro z Danii. Składankę przygotowała Arletta Przynoga prowadząca w Radiu Afera audycję ?Dobre bo duńskie?.
Moderować i prowadzić rozmowę z autorem ?pod ekranem? będą ?Poczytalni? ? Tomek Kowalski i Maria Krześlak

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...