Jutrzejsze konsultacje z codzienności

Semninarium otwarte pt. ?Konsultując codzienność? odbędzie się w czwartek, 13 października 2011, o godz. 17.00 w klubie SPOT. na ul. Dolna Wilda 87. Organizatorem spotkania, oprócz Fundacji SPOT., jest Instytut Socjologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, a po planowanych wystąpieniach przewidziana jest dyskusja.

W ramach spotkania głos zabiorą:

  • Maciej Frąckowiak – Wprowadzenie;
  • Marta Olejnik – ?Konsultacje społeczne – tylko proszę kulturalnie!? Czym są konsultacje społeczne? Informowaniem, badaniem opinii, rozmawianiem czy współdecydowaniem? Do czego przydają się nam w działalności organizacji i instytucji z obszaru kultury? Jak mogą wyglądać konsultacje społeczne w obszarze kultury?;
  • Marta Żakowska – ?Obiekty relacyjne w przestrzeniach publicznych? Wystąpienie poświęcone będzie prezentacji projektów Remiks (2010-2011) w kontekście roli, jaką pełnią różne elementy małej architektury w życiu społecznym miast oraz w badaniu potrzeb i problemów konkretnych okolic i społeczności lokalnych.

O Kolaboratorium

„Konsultując codzienność” jest drugim już spotkaniem z cyklu interdyscyplinarnych i międzynarodowych seminariów odbywających się w ramach projektu „Kolaboratorium. Popularyzacja współdziałania w kulturze”. Projekt ten poświęcony jest upowszechnieniu idei współpracy pomiędzy osobami pracującymi w obszarze kultury a osobami, które mają skorzystać na aktywizacji społeczno-kulturowej, oraz na popularyzowaniu metod, które do tej współpracy prowadzą i czynią ją efektywną.

Spotkania adresowane jest do liderów zmian, przedstawicieli instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, naukowców, animatorów i członków społeczności lokalnych zainteresowanych szeroko rozumianą aktywizacją społeczną i kulturową.

Kolejne seminaria poświęcone będą takim metodom partycypacji, jak m.in.: fotografia uczestnicząca, historia mówiona czy co-design. W charakterze prelegentów wystąpią Thomas Binder, Claudia Mitchell, Bryan Bell, Tomek Rygalik, Piotr Filipkowski, Laszlo Kurti, i inni.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...