Jeszcze dziś muzyczny film transatlantycki

W ramach ?filmowych śród w Starej Rzeźni? i Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk w Starej Rzeźni właśnie (wejście od ul. Północnej) dzisiaj, 10 sierpnia 2011, o godz. 21:30 będzie można zobaczyć dokumentalny film muzyczny o facecie, który u siebie na podwórku zorganizował wspaniały koncert. Wstęp wolny.

„Backayrd” to film wyreżyserowany przez Árniego Sveinssona, a wyprodukowany na Islandii w roku 2009.

Historia:
Mowa jest o innym Árnim, Rurarze. W lecie 2009 wpadł on na pomysł, by zgromadzić na swoim podwórku kilka ciekawych zespołów i zrobić koncert. Jego pomysł rozwija się wraz z trwaniem filmu. Árni zamienia małą szopę na końcu podwórka w prawdziwą pracownię muzyczną i zaprasza do niej wszystkich sąsiadów, przygotowuje też pizze, ciastka, naleśniki. Oczywiście, kiedy tylko ma chwilę wolną, modli się o dobrą pogodę.

Bonus
Największą zaletą tego filmu jest możliwość interesującego przeglądu najciekawszych muzyków islandzkich, w różnych gatunkach muzycznych od roku 2009. Są to m. in.: Borko, FM Belfast, Hjaltalin, Iceland Ariwaves, Kimi Records, mum, Retro Stefson, Reykjavik, Sin Fang Bous.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...