Jesień w starej szafie

Nowy projekt dla dzieci szkolnych, dotowany przez MKiDN, realizowany jest w 10 filiach Biblioteki Raczyńskich. Potrwa do grudnia

Z okazji 120 rocznicy urodzin C.S. Lewisa Biblioteka Raczyńskich we wrześniu rozpoczyna trzymiesięczny projekt dla dzieci (od 7 do 12 lat) w wybranych filiach na terenie Poznania. Na cykl bezpłatnych zajęć dla dzieci inspirowanych „Opowieściami z Narnii” otrzymaliśmy dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla książki.
Dzięki podobnym akcjom czytelnictwo dzieci w ostatnich latach udało się utrzymać na podobnym poziomie, dane z roku 2017 pokazują wręcz jego wzrost.

Celem interdyscyplinarnego cyklu „Jesień w starej szafie” jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz wzmocnienie funkcji biblioteki jako miejsca z ofertą kulturalną dla społeczności lokalnej, „miejsca trzeciego”, do którego między domem a szkołą chce się zajrzeć, by spędzić czas. Czytelników zaprosimy do udziału w spotkaniach literackich, aktywnego uczestnictwa w warsztatach plastycznych i innych formach spotkań z pisarzami, naukowcami, artystami, animatorami i popularyzatorami nauki. Naszymi gośćmi będą: Katarzyna Bajerowicz, dr Marta Bełka, Mirosława Foltynowicz, Katarzyna Hertmanowska, Joanna Jodełka, Marta Kotecka, Vampek Król, prof. Justyna Wiland-Szymańska, Krzysztof Urban, Piotr Witoń oraz edukatorzy Małego Inżyniera.

Tradycyjnie nie zabraknie konkursów z nagrodami! Zapraszamy Czytelników do lat 12 do udziału w konkursie literackim i/lub plastycznym. Szczeglu na stronie Bilblioyeki Raczyńsich, ram też Regulamin konkursu plastycznego oraz formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin konkursu literackiego oraz formularz zgłoszeniowy.

x

Zobasz także

Muzyka Na Piętrze

Oto playlista z artystkami i artystami, którzy zagrają w ramach cyklu w Scenie na Piętrze: ...