Jeremi na dziś

Relacja ze spektaklu studia teatralnego ?Próby?, który odbywał się 17 i 18 grudnia 2010 w Zamku i oparty był na piosenkach Jeremiego Przybory.

O spektaklu tym, czyli o ?Oj…już czas na sen?, i jego podwójnej odsłonie portal poKULTURE informował. W osobie redaktor naczelnej go oglądał i ma teraz o czym pisać, bo są:

Sprawy organizacyjne
Organizacyjnie spektakl ?leży i kwiczy?. Widzowie stali na początku pod zamkniętymi drzwiami sali, gdzie przedstawienie miało się odbyć, jak w PRL-owskim ogonku po mięso, które miano akurat rzucić na sklep. Po 10, albo nawet 15 minutach drzwi w końcu otwarto i zaczęto wpuszczać chętnych. Wtedy też zaczęło się okropne wprost przepychanie. Jeden z widzów, a raczej widzka wołała nawet z ironią: O!, popatrzcie jaki pęd do sztuki. Niestety ponieważ chętnych było naprawdę wielu ? piosenki Jeremiego Przybory nie są takimi zupełnie zwykłymi piosenkami, a poza tym sala 218 w Zamku jest niewielką salą prób – część w ogóle odeszła z kwitkiem.

Sprawy artystyczne

Artystycznie jednak, chyba dla przeciwwagi, spektakl wyglądał nienajgorzej. Artyści, aktorzy, członkowie studia teatralnego ?Próby? oczekiwali na widzów na scenie ? sala 218 jest tak malutka, że pewnie nie ma w ogóle mowy o kulisach, czy też zapleczu, nawet prowizorycznym. Spektakl zaczął się piosenką ?W czasie deszczu dzieci się nudzą? poprzedzonego śmieszną scenką rodzajową, dziecinno-rodzinną i od razu zrobiło się miło. Słyszeliśmy piosenki bardzo znane i te może trochę mniej z Kabaretu Starszych Panów, za to podane w wyśmienity wręcz sposób. Zabrzmiał nawet nieśmiertelny numer: ?Bo we mnie jest sex?. Widzowie byli zachwyceni ? po dwóch bisach, mieli ochotę na trzeci, jednak zostali delikatnie wyproszeni.

Sprawy techniczne

Reasumując organizacyjnie spektakl ?Oj…już czas na sen? okazał się totalną klapą. Artystycznie natomiast stał na w miarę przyzwoitym poziomie. Gdyby jeszcze nagłośnienie sali było dobre…

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...