Irańskie ROZSTANIE

W kinie Muza na ul. Święty Marcin 30 (tel 61 852 34 03) 6 października 2011, o godz. 20.00 będzie można zobaczyć seans przedpremierowy filmu w reżyserii Asghara Farhadiego opowiadającego o małżeńskiej separacji i pokazującego portret irańskiego społeczeństwa. Film był nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie w tym roku. Jest to kolejna z przedpremier z Wysokimi Obcasami.

?Rozstanie?, które powstało w tym roku, zostało okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem współczesnego kina i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi. Teraz podbija inne światowe festiwale.

Obsada:

  • Sareh Bayat,
  • Sarina Farhadi,
  • Leila Hatami.

Film trwa 123 min.

Opinie:


?Rozstanie”, w reżyserii twórcy głośnego „Co wiesz o Elly?”, to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.

W ?Rozstaniu” widz od pierwszych scen zostaje wciągnięty w skomplikowaną sytuację rodzinną. Uczestniczy w grze o prawdę, która odsłania się stopniowo, ale nigdy do końca.

Film po prostu znakomity.

Tadeusz Sobolewski, ?Gazeta Wyborcza”

Wybitny film.

Małgorzata Sadowska, ?Przekrój”


Uniwersalny w swoim przesłaniu, świetnie obsadzony i zagrany (…). Owacje na stojąco, najlepszy film Berlinale 2011.

Anna Serdiukow, Stopklatka.pl


Bilety:

Dla posiadaczy egzemplarza ?Wysokich Obcasów” z dnia 1 października – 14 zł. Pozostałe ceny to: 18, 15 i 12 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...