Integracyjny folklor w Poznaniu

W dniach od 15 do 21 sierpnia 2011 w Poznaniu odbędzie się: XI Światowy Przegląd Folkloru ?Integracje?. Po raz kolejny – festiwal odbędzie się już po raz jedenasty – stolica Wielkopolski zintegruje kultury z całego świata. Do miasta przyjadą zespoły ludowe z Kolumbii, Meksyku, Azerbejdżanu, Armenii, Słowacji czy Holandii. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

W tym roku organizatorzy zaplanowali sześć koncertów w Poznaniu, Swarzędzu, Lesznie i Wronkach. Mieszkańcy Wielkopolski będą mieli okazję nie tylko podziwiać kultury tak odległych krajów jak Meksyk czy Kolumbia, ale także nauczyć się typowych tańców naszego regionu, czy obserwować zmagania w pierścieniówkę podczas Turnieju Sportów Tradycyjnych.

– ?Integracje? na stałe wpisały się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń kulturalnych organizowanych w Poznaniu ? mówi Martyna Poprawska, Dyrektor Biura Organizacyjnego Światowego Przeglądu Folkloru ?Integracje?. – Co roku staramy się zapraszać zespoły z krajów, które jeszcze nie gościły na festiwalu, tak aby każda edycja była nowym doświadczeniem dla mieszkańców Wielkopolski ? dodaje.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia: http://www.festiwal.awf.poznan.pl/festiwal/.

Światowy Przegląd Folkloru ?Integracje“ odbywa się w sierpniu regularnie od 2001 roku. Ambicją organizatorów jest zaprezentowanie szerokiej publiczności folkloru z rozmaitych stron świata, pokazanie, poprzez wspólną zabawę, że kultura ludowa jest atrakcyjna. Co roku zaproszonych zostaje przynajmniej pięć zespołów zagranicznych.

Ideą ŚPF ?Integracje“ jest umożliwienie kontaktu z kulturą ludową jak największej liczbie widzów, dlatego uczestnicy koncertują w całej Wielkopolsce. Koncerty festiwalowe, poprzedzone przemarszami, odbywają się zazwyczaj w czterech miastach, każdego dnia w innym.

Gospodarzem festiwalu jest Zespół Tańca Ludowego ?Poznań? Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...