Inspirujący poranek u Marii

We wtorek, 15 marca 2011, o godz. 19:00 w klubo-kawiarni Republika Róż na placu Kolegiackim 2 (dolna sala) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu ?Salon w Różach: Inspiracje?. Są to spotkania z najciekawszymi polskimi pisarkami, poetkami, scenarzystkami i blogerkami. Tym razem gościem będzie Julia Fiedorczuk, a temat brzmi: „Poranek Marii”. Wstęp wolny.

?Salon w Różach: Inspiracje? to dwa cykle spotkań. Zaproszone autorki pokażą, w jaki sposób ich wyobraźnia, pasja i codzienne życie wpływają na tworzenie współczesnej literatury. Spotkania to także przestrzeń do dyskusji uczestników z autorkami zaangażowanymi w rozmaite projekty kulturalne. Ich uczestnicy będą mogli zaczerpnąć nowych inspiracji, aby później wykorzystać je w życiu i nie tylko.

Spotkanie z Julią Fiedorczuk
: poetką, pisarką, tłumaczką, laureatką austriackiej Nagrody Huberta Burdy. Prowadzi zajęcia z literatury amerykańskiej, teorii literatury i ekokrytyki na Uniwersytecie Warszawskim. Głównymi bohaterami jej tekstów literackich są zwykle kobiety oraz ich relacje ze światem, ze społeczeństwem. Spotkanie poprowadzi Lucyna Marzec.

Julia Fiedorczuk, jako poetka, zrywa z narcystycznym obliczem poezji i czyni z niej narzędzie dialogu z czytelnikami i z innymi dyscyplinami. Szczególnie bliskie dla jej twórczości są motywy ekologiczne. Bohaterki są uwikłanie nie tylko społecznie i kulturowo, ale też biologicznie i fizjologicznie. Los postaci silnie splata się z naturą w cyklu życia i śmierci. Jej debiut prozatorski ?Poranek Marii i inne opowiadania? to przesycone refleksją opowieści ? portrety kobiet, które nie potrafią sprostać oczekiwaniom, jakie stawia im społeczeństwo.

Uwaga:
Jak wiadomo wstęp jest wolny, jednak z ilością miejsc ograniczoną. Występuje przy tym brak konieczności rezerwacji miejsc.

<br />
x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...