Infosesja Red Bulla

Jutro, w piątek 25 marca 2011 w godz. 17.00 w poznańskim klubie Opcja przy ul. Półwiejskiej 18 rozpocznie kolejna edycja Red Bull Music Academy, naktórym spotkają się pasjonaci współczesnych brzmień, aby poznać bliżej zasady gry, w której stawką jest wyjazd na jesienne warsztaty RBMA w Tokio. Impreza potrwa do 20:00, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Ducha muzycznej przygody przedstawi uznany producent i wykładowca Red Bull Music Academy, od wielu lat działający na brytyjskiej scenie klubowej – SEIJI. Niegdyś członek legendarnej załogi Bugz In The Attic, ostatnimi laty zajmował się produkcjami dla Roisin Murphy oraz Florence & The Machine, równocześnie eksplorując undergroundowe basowe brzmienia. Seiji obiecał pokazać kilka aspektów tworzenia muzyki w programie Ableton Live, całość ilustrując swoimi najnowszymi produkcjami. Towarzyszyć mu będzie Ann On Bast, która Akademię zna z perspektywy jej absolwentki i podzieli się własnym doświadczeniem i wspomnieniami.

Po infosesji odbędzie się afterparty w klubie 8 Bitów (ul. Garbary 72), gdzie będzie można usłyszeć na żywo umiejętności didżejskie honorowego gościa Seiji, w towarzystwie SLG oraz śmietanki U Know Me oraz Concrete Cut, czyli polskich labeli podbijających ostatnio świat, bo przecież Red Bull Music Academy powstała jako platforma dla młodych, obiecujących talentów.

Od 1998 roku wielu pionierów dzisiejszych trendów muzycznych szkoliło kolejne młode talenty podczas corocznych edycji Akademii. Znani i cenieni wykładowcy Red Bull Music Academy, dzielą się wiedzą, doświadczeniem i inspiracjami, podkreślając połączenia pomiędzy gatunkami muzycznymi i pokoleniami, które czynią muzykę tak niesamowitą.

Wszyscy zainteresowani udziałem w tegorocznej Akademii powinni wysłać formularz zgłoszeniowy. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na www.redbullmusicacademy.com. 60 osób wytypowanych przez międzynarodowe grono muzycznych ekspertów weźmie udział w dwóch dwutygodniowych warsztatach w Tokio (23.X-25.XI. 2011). Ze względu na zaistniałe okoliczności w Japonii, Akademia może odbyć się w innej światowej metropolii.

Formularz oraz muzyczne demo można nadsyłać do siedziby głównej Akademii, w terminie do 4 kwietnia 2011 roku.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...