Sex, drugs and classical music

23 września w Auli UAM odbędzie się kolejny Speaking Concert, tym razem pod tytułem Sex, drugs and classical music. W programie historie powstania kilku arcydzieł stworzonych przez nadwrażliwych kompozytorów Ian Dury, autor punkowego hymnu Sex drugs and Rock and Roll znakomicie sportretowany w słynnym filmie Mata Whitecrossa
nie był, patrząc z perspektywy historycznej, pionierem, czy też osobą absolutnie wyjątkową. Dzieje muzyki dostarczają nam wielu przykładów twórców, którzy z jednej strony zmagali się ze swymi fizycznymi ułomnościami, z drugiej zaś skłonni byli popadać w stany depresyjne serwując się ucieczką w nałogi, bądź obsesje seksualne.
    Paradoksalnie fizyczne ograniczenia prowadziły nierzadko do rozbudzenia artystycznej wrażliwości, a granica między geniuszem a szaleńcem potrafi być niezauważalna. W programie opowiemy historie powstania kilku arcydzieł stworzonych przez nadwrażliwych kompozytorów.
    Zastanowimy się jakie warunki są niezbędne by powstało arcydzieło. Wskażemy zarazem na klasyczne utwory, które odegrały istotną społecznie rolę. Opowiemy też o muzykach, których geniusz doprowadził do obłędu. Mimo wszystko koncert zakończy się jednak niespodziewanym optymistycznym akcentem... Koncert przeniesiony z 13 maja ze względu na chorobę dyrygenta.
Data: 17.09.2018, godzina: 17:50:26.