Wrzesień w Bibliotece Raczyńskich

Niebawem koniec lata. Warto wraz z nadejściem jesieni skorzystać z bogatej oferty Biblioteki Raczyńskich. Poza biblioteką i czytelnią do korzystania z których namawiamy, warto wtbrać się na ciekawe biblioteczne imprezy. We wrześniu BR zaprasza na:

 25 września, godz. 18.00,Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1 Wykład prof. dr. hab. Przemysława Matusika w ramach projektu W drodze ku niepodległosći: Polski problem. Poznańczycy pod pruskim zaborem 1815-1918
26 września , godz. 18.00, Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1 Zapiski intymne. Spotkanie z Andrzejem Franaszkiem wokół biografii Zbigniewa Herberta. Zbigniew Herbert, którego 20. rocznica śmierci przypadła pod koniec lipca, pozostaje jednym z najchętniej czytanych i najważniejszych polskich autorów. Był nie tylko poetą, ale także eseistą i dramaturgiem. Czytelnicy cenią go za erudycję, umiejętność operowania ironią oraz niezwykłą współczesność jego utworów. Andrzej Franaszek, podczas spotkania w ramach cyklu Zapiski intymne, opowie o artyście i pracy nad jego biografią. Rozmowę poprowadzi Przemysław Lembicz, filolog i lider Kwartetu ProForma, wykonującego m.in. piosenki do tekstów Herberta. Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Znak.
27 września, godz. 18.00, Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1 Spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim Poeta, pisarz, teolog, filozof, filolog islandzki, który w życiu imał się m.in. pracy barmana, opiekuna osób starszych i robotnika. W swoich książkach opisywał Śląsk, Islandię i Austrię. Laureat wielu nagród literackich, który w swojej twórczości w niezwykły sposób łączy prozę z poezją, dając jednocześnie świadectwo współczesności. Spotkanie z pisarzem poprowadzi prof. Tomasz Mizerkiewicz.
29 września, godz. 12.00. Filia Naramowicka, ul. Rubież 14a/37 CZYTATY2. Ba zielonej wyspie. Baśnie świata Podczas baśniowej podróży do Irlandii zaprosimy czytelników Filii Naramowickiej na spotkanie z wróżkami i leprechaunami. W krainę barwnych opowieści z wyspy, na której zobaczyć można ślady olbrzyma, zabierze nas Justyna Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej. Warsztaty tańca irlandzkiego poprowadzi Magdalena Mak
Data: 26.09.2018, godzina: 12:59:00.