"Fikcja i Rzeczywistośc" w V.A. Gallery Poland

Wystawa stanowiąca niebanalne połączenie malarstwa i rzeźby. "Fikcja i Rzeczywistość" - DARIUSZ MILIŃSKI, GRZEGORZ "SIWY" PAWŁOWSKI wernisaż odbędzie się 13.09.2018

   
   Jeśli bywasz w stolicy Wielkopolski i znasz miejsca, gdzie dzieje się coś interesującego, inspirującego, a jednocześnie karmiącego duszę to wiesz, że musisz tu być! Wydarzenie otwiera JESIENNO - ZIMOWY SEZON ARTYSTYCZNY w V.A. Gallery Poland i rozpoczyna kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną w ramach salonu kulturalnego i cyklu "Mariaż Sztuki z Biznesem"    
     Dariusz Miliński Zbuntowany, niesamowicie charyzmatyczny i utytułowany Twórca - malarz, poeta, aktor, inspirator, prowokator i filozof. „Jestem z innej bajki” – mówi sam o sobie. Założyciel grupy artystycznej „Pławna 9”, twórca Zamku Legend Śląskich, Muzeum Przesiedleńców i Arki Noego. Niestrudzony animator kultury. Artysta zdobył uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki. Ma w swoim dorobku ponad 250 wystaw indywidualnych i trudną do zliczenia ilość wystaw zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii, USA.... oraz mnóstwo nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i zagranicą.
    Grzegorz Siwy Pawłowski „Od dziecka doszukiwałem się osobliwych kształtów w naturze. Życie w górach zawsze przysparzało inspiracji. Gra skojarzeń z czasem przekształciła się w czyny. Tworzenie form z kamienia i drewna wyniknęło naturalnie. Te właśnie surowce otaczały mnie od zawsze. Po czasie zacząłem też rzeźbić w metalu. W 2009 roku zbudowałem swoją pracownię, która przez lata rozrosła się na potrzeby konstruowania większych form. Jedną z nich jest 7 metrowy „Duch Gór” zespawany ze stali, który zamieszkał w Karpaczu jak, i wiele innych wielkogabarytowych rzeźb z drewna, metalu i skały. Chętnie tworzę też machiny rodem ze świata fantazji -BathtubeChooper, Machinę do zbierania korzenia mandragory, Łódź podwodną.
   Wernisaż 13 września 2018, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex - akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo
   Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk
   Organizatorzy:  V.A. Gallery Poland, Metalmex - akcesoria meblowe, Stowarzyszenie Metal Merge V.A. Gallery Poland powstała aby promować polską sztukę współczesną. Jest naturalną kontynuacją działań Stowarzyszenia Metal Merge i stworzonego z jego inicjatywy salonu kulturalnego.
    W ofercie Galerii znajdują się zarówno dzieła uznanych już twórców, jak i prace młodego pokolenia dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną drogę. Więcej na stronie: http://www.va-gallery.pl/ "
   " MARIAŻ SZTUKI Z BIZNESEM" to cykl wydarzeń artystyczno-kulturalnych zainicjowanych ponad pięć lat temu przez firmę Metalmex oraz Stowarzyszenie Metal Merge. Ideą spotkań jest stworzenie platformy łączącej dwa różne światy: sztuki i biznesu. Odbywają się one we czwartki, na wzór Czwartkowych Obiadów organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie głównym organizatorem spotkań jest V.A. Gallery Poland.
    STOWARZYSZENIE METAL MERGE powstało by wspierać działalność artystyczną i przy pomocy sztuki konsolidować środowisko biznesowe. Więcej na stronie: http://www.violart.pl/ WSTĘP WOLNY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Zapraszamy wszystkie media do kontaktu: Natalia Majchrzak PR Manager, Biuro Prasowe V.A. Gallery Poland mobile: +48 511 101 200 e-mail: office@vagallery.pl 
Data: 13.09.2018, godzina: 10:46:00.