Narodowe czytanie "Przedwiośnia"

8 września, już po raz kolejny, Biblioteka Raczyńskich zaprasza na Narodowe Czytanie. Tym razem lekturą będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego- powieść o dojrzewaniu, wyborach i różnych wizjach odradzającej się Polski.
Fragmenty powieści zaprezentują zaproszeni goście ze świata kultury i polityki. Gościem specjalnym będzie odtwórca roli Cezarego Baryki, Mateusz Damięcki, który opowie o swojej pracy nad filmem, a także przeczyta finałowy fragment powieści. Podczas spotkania w Bibliotece Raczyńskich nie zabraknie też pozaliterackich atrakcji. Będzie okazja zobaczyć mi.in. inspirowany wizją szklanych domów pokaz tańca w przestrzeni bibliotecznych łączników i posłuchać muzyki filmowej.
    Jak zawsze zachęcamy poznaniaków do włączenia się w Narodowe Czytanie. Zgłaszać swój udział można mailowo (zapisy@bracz.edu.pl), przez wiadomość na profilu Biblioteki na Facebooku, lub telefonicznie (61 8858 955).
NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA"
10.00 – Występ tancerzy z Teatru Muzycznego w Poznaniu w szklanych łącznikach Biblioteki Raczyńskich.
10.15 – Spotkanie z Mateuszem Damięckim.
10.30 – Uroczysta inauguracja Narodowego Czytania 2018. Fragmenty „Przedwiośnia” czytają przedstawiciele polityki, kultury, sztuki i nauki. 12.20 – Występ tancerzy Teatru Muzycznego w Poznaniu .
12.30 – Koncert muzyki filmowej.
13.00 – Czytanie powszechne.
Data: 31.08.2018, godzina: 15:23:00.